Travelsupport.pl

Booking.com rozwija program Travel Sustainable

Booking.com rozwija program

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Booking.com – Największy globalny OTA, świętuje pierwszą rocznicę swojego programu Travel Sustainable, czyli inicjatywy mającej na celu zapewnienie użytkownikom informacji o tym, które hotele działają w bardziej zrównoważony i klimatycznie odpowiedzialny sposób.

Program Travel Sustainable wprowadza trzy „poziomy odznaki”, mające na celu zwiększenie widoczności niecertyfikowanych nieruchomości, które podejmują kroki w kierunku większej świadomości ekologicznej oraz zmotywowanie wszystkich nieruchomości do działania z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Booking.com rozwija program

Odznaka Travel Sustainable wykorzystuje pierwszy zestaw atrybutów zatwierdzonych przez niezależną grupę doradczą Travalyst. Odznaka podkreśla praktyki, które są najbardziej odpowiednie dla szerokiego zakresu typów nieruchomości, a także ich duży potencjał wpływu, niezależnie od tego, czy jest to apartament w Amsterdamie, kwatera prywatna w Himalajach, czy kurort wzdłuż australijskiego Gold Coast.

Według badań przeprowadzonych przez Booking.com 78% podróżnych deklaruje, że zamierza zatrzymać się w bardziej zrównoważonym obiekcie w nadchodzącym roku – jednak 29% nie wie, jak znaleźć zrównoważone opcje podróży.

Przyszłość programu Travel Sustainable

Ponad 400 000 obiektów noclegowych na całym świecie zdobyło już odznaki zrównoważonego rozwoju, z wiodącymi krajami, w tym Włochami, Francją, Niemcami, Hiszpanią, USA, Brazylią, Indiami, Wielką Brytanią, Grecją i Polską.

Poziomy odznak, które są oznaczone liczbą ikon liści, pojawią się na platformie Booking.com dla podróżnych w nadchodzących tygodniach.

Kolejną funkcją jest filtr wyszukiwania wypożyczalni samochodów hybrydowych i elektrycznych w 60 krajach, który Booking.com już wdrożył.

Booking.com udostępni również dane dotyczące emisji dwutlenku węgla w przypadku rezerwacji zakwaterowania w ramach współpracy z firmą CHOOSE zajmującą się technologiami klimatycznymi.

Platforma ma na celu dostarczenie tych informacji wraz z opcjami kompensacji, aby użytkownicy byli bardziej świadomi swojego śladu węglowego podczas podróży.

Booking.com pokaże również całkowitą emisję dwutlenku węgla dla wybranych lotów bezpośrednio na platformie w nadchodzących tygodniach we współpracy z CHOOSE i Travalyst Coalition.

Według Booking.com funkcja początkowo zostanie uruchomiona w całej Europie z zamiarem wejścia na rynek globalny.

Opcja sortowania lotów na podstawie emisji dwutlenku węgla zostanie udostępniona w 2023 roku.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Delegacje służbowe 2023

Delegacje służbowe 2023 wg Airplus

Powrót delegacji służbowych będzie kontynuowany w 2023 r., Pandemia koronawirusa straciła na znaczeniu na całym świecie, a Chin rozluźniły przepisy dotyczących podróżowania. Specjalista ds. płatności korporacyjnych,

Nasze usługi