Travelsupport.pl

AirFrance-KLM droższy o 26 EUR przez biuro podróży służbowych

biura podróży służbowych

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Wiosną tego roku Air France-KLM rozszerzy dopłatę w wysokości 13 euro za bilet w jedną stronę na rezerwacje korporacyjne, jeśli nie są one dostępne przez NDC. 

W ramach tego procesu linie lotnicze nie będą sprzedawać swoich biletów lotniczych przez kanały, które dotychczas pozwalały firmowym biurom podróży uniknąć dodatkowych opłat za rezerwacje GDS.  Jeśli biuro podróży służbowych korzysta z NDC to dopłata nie zostanie aktywowana.

Air France-KLM po raz pierwszy wdrożyła dopłatę GDS w wysokości 11 EUR w jedną stronę w 2018 r. w przypadku rezerwacji rekreacyjnych i od tego czasu podniosła opłatę do 13 EUR. Posunięcie to było częścią strategii grupy lotniczej zmierzającej do nakłonienia biur podróży do sprzedaży w kanale bezpośrednim wspieranym przez NDC. Następnie Air France-KLM zawarł umowy pośrednie NDC z Amadeus i Travelport, ale nie z Sabre.

Profesjonalne agencje business travel stopniowo przenoszą swoją współprace z Air France-KLM do kanałów NDC. Obecnie 80% rezerwacji z OTA jest obsługiwane przez NDC. 

Chociaż Air France-KLM nie oblicza dopłaty w wysokości 13 EUR za rezerwacje Travelport i Amadeus z obsługą NDC, niewielka dopłata nadal obowiązuje.

Air-France KLM potwierdził pod koniec zeszłego roku, że transakcje z obsługą NDC w ramach Travelport mają dopłatę od 1,40 euro do 3 euro. Grupa linii lotniczych stwierdziła, że ​​liczby te są podobne do dopłat ocenianych w ramach Amadeus GDS.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Amadeus NDC

Amadeus wzmacnia swoją ofertę NDC

Amadeus podpisał umowę z Lufthansa Group na oferowanie treści pochodzących z NDC (New Distribution Capability) Umowa obejmuje oferty Lufthansy, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Air Dolomiti i

Nasze usługi