Travelsupport.pl

Travel Manager stawia na zielone hotele

Travel Manager zielone hotele

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Travel Manager zatrudniony w europejskiej firmie, zajmując się zarządzaniem podróżami służbowymi, zachęca swoich podróżnych do pozostania w hotelach posiadających certyfikaty zrównoważonego rozwoju. Travel Manager w Europie robi znacznie częściej niż jego odpowiednik w Ameryce Północnej.

Ankieta Travel Managerów z największych firm w Europie i Ameryce Północnej, przeprowadzona przez GBTA, wykazała, że ​​75% z nich stara się promować zielone hotele w swoich narzędziach do rezerwacji online oraz w firmowej polityce podróży służbowych.

Zielone hotele z certyfikatem

Ankieta wykazała również ogromną różnice między Europą a Ameryką Północną: 78 procent Travel Managerów z Europy jest bardziej skłonnych do wprowadzania do swoich programów hotelowych hoteli ze zrównoważonym lub ekologicznym certyfikatem. Po drugiej stronie Atlantyku odsetek ten wynosił tylko 61 procent Travel Managerów. 

Większość ankietowanych Travel Managerów (59%),  stwierdziła, że hotele z certyfikatami takimi jak LEED lub Travel Sustainable Booking.com  znajdą się na liście hoteli preferowanych na korporacyjnych platformach rezerwacyjnych, aby zachęcić podróżnych do wyboru tych opcji. Globalny megatrend zrównoważonego rozwoju przyspiesza. Widać to  w toczących się dziś codziennych dyskusjach, które zmieniają priorytety programów zakwaterowania korporacyjnego. Większość polskich firm z zagranicznym kapitałem regularnie potrzebuje danych o śladzie CO2 generowanym przez ich podróże służbowe. 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi