Travelsupport.pl

Szybka kolej. 1:57 z Monachium do Stuttgartu

szybka kolej

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Deutsche Bahn narodowy niemiecki operator kolejowy skróci czas podróży między Monachium a Stuttgartem do mniej niż dwóch godzin. Już w grudniu zostanie otwarta nowy odcinek kolei dużych prędkości.

Szybka kolej dużych prędkości zostanie rozbudowana o odcinek Wendlingen-Ulm o długości 60 km, który zostanie otwarty 11 grudnia 2022r. Nowa szybka kolej skróci czas podróży między Monachium a Stuttgartem o około 15 minut, czyli do zaledwie 1 godziny i 57 minut w oparciu o aktualne rozkłady jazdy.

Szybka kolej zmniejsza emisje CO2

Otwarcie szybkiej kolei ma miejsce, gdy Niemcy i inne kraje europejskie zachęcają do podróżowania koleją jako sposobu na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Zeszłego lata niemiecki „ bilet za 9 euro ”, jak go nazywano, okazał się popularnym sukcesem, zachęcając więcej osób do korzystania z pociągów i autobusów w podróżach lokalnych i regionalnych. Niemcy wprowadzili w styczniu nowy bilet miesięczny w wysokości 49 EUR w odpowiedzi na popularność biletu za 9 euro.

Przesiadanie się podróżnych z samolotów do pociągów to kolejna część europejskich wysiłków na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla. W ramach tych wysiłków Deutsche Bahn stanie się pierwszym kolejowym członkiem globalnego sojuszu linii lotniczych Star Alliance, a także rozszerzy partnerstwo z liniami lotniczymi. We Francji rząd posunął się nawet do zakazania lotów na krótkich trasach, gdzie pociągi mogą odbyć podróż w dwie i pół godziny lub mniej.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Kolejowe programy lojalnościowe

Kolejowe programy lojalnościowe w Europie

Wybierając kolejowy program lojalnościowy dla siebie lub swojej firmy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Na przykład niektóre programy oferują więcej korzyści w jednym kraju, podczas gdy

Nasze usługi