Travelsupport.pl

6 wskazówek dla osób w podróży służbowej

podróży służbowej

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Podróże służbowe zapewniają skuteczniejsze nawiązywanie kontaktów, nawiązywanie silniejszych relacji biznesowych i zdobywanie nowych umiejętności. Podróżując służbowo należy unikać wszystkich problemów związanych z podróżowaniem, ponieważ mogą obniżyć produktywność podróży służbowej. Oto osiem oczywistych wskazówek dotyczących podróży służbowej dla osób często podróżujących służbowo.

1. Zapoznaj się z polityką firmy dotyczącą podróży służbowych

Bez jasnej polityki, do której można się odnieść, podróże służbowe mogą być wyzwaniem. Odpowiednio napisana i jasna polityka dotycząca podróży służbowych gwarantuje, że każdy podróżujący przestrzega podobnych wymagań dotyczących podróży, niezależnie od zajmowanego stanowiska, co upraszcza podróże służbowe. Spójna polityka dotycząca podróży minimalizuje zapytania dotyczące podróży służbowych i sprawia, że ​​jesteś bardziej samowystarczalny.

Zapoznanie się z polityką podróży Twojej firmy zapewnia przejrzystość, która pomaga uniknąć niepotrzebnych wydatków podczas podróży. Pomaga również zawęzić opcje, zwłaszcza dzięki dedykowanej liście preferowanych linii lotniczych, hoteli i innych umów, ułatwiając podróżowanie.

2. Zarezerwuj loty i noclegi z wyprzedzeniem

“Oczywista oczywistość” jak mawiał klasyk, a rzeczywistość nie jest taka oczywista 🙂 bo w rzeczywistości duża część podróży służbowych nie jest planowana. Kiedy organizujemy podróże wakacyjne za prywatne pieniądze, wówczas potrafimy rezerwować hotele i loty z półrocznym wyprzedzeniem szukając najtańszych ofert. W przypadku podróży służbowych, opłacanych przez firmę, nie mamy już takiej wrażliwości na ceny więc większość podróży służbowych rezerwowana jest w przedziale 14-3 dni przed wyjazdem.  Jeśli polityka podróży służbowych w Twojej firmie nie ma średniowiecznych limitów opartych o standard hotelu, to w Twoim interesie jest planowanie podróży z większym wyprzedzeniem bo dzięki temu masz szanse trafić super cenę (zgodną z limitem wydatków) w hotelu 5* lub w business klasie. Sprawdź kiedy najlepiej rezerwować. 

3. Podróż służbowe na lekko

Podróż służbowa tylko z bagażem podręcznym to nie tylko ograniczanie kosztów. Lekkie pakowanie może być wygodne, ponieważ możesz szybko się przemieszczać bez dźwigania ogromnych toreb. Torby podręczne są łatwe do przechowywania w małych pokojach hotelowych i zajmują mniej miejsca w transporcie publicznym. Niektóre linie lotnicze mogą wynagradzać cię za lekkie pakowanie, oferując pierwszeństwo wejścia na pokład, a inne mają większą “szanse na nie zgubienie” Twojego bagażu.  Jeśli masz mało czasu na przesiadkach podczas podróży służbowej, 

4. Korzystaj z programów lojalnościowych

Programy nagród dla podróżnych to programy lojalnościowe zwykle prowadzone przez różne firmy turystyczne, takie programy lojalnościowe oferują zachęty dla osób podróżujących służbowo z określoną marką. Zapisanie się do programu premiowego podróży umożliwia podróżowanie za mniejszymi opłatami, w zależności od liczby zdobytych punktów lub przebytych mil. Może to również zapewnić dostęp do bezpłatnych napojów, saloników VIP i podwyższenia limitu bagażu. Możesz wykorzystać programy premiowe hoteli i linii lotniczych, aby zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się innymi korzyściami. Sprawdź nasz Program Lojalnościowych Travelsupport

5. Sprawdź dokładnie dokumenty podróżne

Sprawdź datę ważności swoich dokumentów podróży przed rezerwacją podróży. Daj sobie wystarczająco dużo czasu na odnowienie dowodu osobistego i paszportu. Rozważ zachowanie cyfrowych kopii tych dokumentów, aby mieć pewność, że masz wszystkie szczegóły w przypadku ich kradzieży lub zagubienia. Mimo że o pandemii Covid19 już większość nie pamięta, to w niektórych krajach przepisy ograniczające wjazd lub wymagające szczepień potrafią jeszcs4e zaskoczyć (skorzystaj np. z serwisu SHERPA.com)

6. Zapisz kluczowe pliki w trybie offline

Posiadanie kopii offline planu podróży, potwierdzeń rezerwacji, voucherów, skanów dokumentów itd., zabezpiecza podróż służbową bez konieczności łączenia się z Internetem. Dobre aplikacje podróżnicze mogą zapisywać takie dane i działać bez dostępu do sieci. Sprawdź listę najlepszych aplikacji podróżniczych tutaj.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Połączenie lotnicze NORSE

Połączenie lotnicze NORSE do USA

Tanie linie lotnicze – Norse Atlantic Airways ogłosiły plany dodania czterech nowych połączeń do USA w 2023. Chodzi o połączenia do z lotniska Londyn-Gatwick. Lowcostow’y

Nasze usługi