Travelsupport.pl

Aplikacje do podróży – RANKING Top 2021 Travelsupport.

Liczba ściągniętych aplikacji do podróży, zarówno prywatnych jak i służbowych, przekroczyła już poziomy z 2019r. Sprawdź, które z nich warto mieć u siebie.
Aplikacje do podróży Ranking

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Aplikacje do podróży zawsze były jednymi z najczęściej ściąganych na smartfony. Według lipcowego raportu „The State of Travel Apps 2021” przygotowanego przez firmę firmy SensorTower, która przeanalizowała aplikacje do podróży dostępne w AppStore oraz w Google Play, ogólna liczba pobrań wszystkich aplikacji do podróży prywatnych jak i służbowych przekroczyła 10,6 mln w II kwartale 2021, co stanowi 128% poziom z roku 2019. Jest to wynik wręcz szokujący, biorąc pod uwagę sytuacje pandemiczną z początku roku. Wg Nas taki wynik pokazuje, że chęć do podróżowania została wręcz wzmocniona przez szerzące się obostrzenia. 

Poniższy RANKING TOP 2021 przygotowaliśmy na podstawie wyników popularności oraz naszych osobistych odczuć po przetestowaniu najnowszych aplikacji i nowych funkcjonalności w już znanych aplikacjach. 

Aplikacje do podróży wg popularności - wg globalnej liczby pobrań w 2021r.

1

Aplikacje do podróży

Hopper to aplikacja do podróży, która do niedawna służyła głównie do śledzenie cen biletów lotniczych. Teraz przekształciła się w online’owe biuro podróży OTA ze specjalną ofertą finansowo-ubezpieczeniową. Hopper zarabia głównie na usługach dodatkowych, takich jak gwarancja cen i ochrona podróży. Jednym z produktów jest ochrona „odwołaj z dowolnego powodu”, która pozwala podróżnemu anulować każdy lot do 24 godzin przed wylotem i odzyskać większość ceny biletu. Druga zasada to produkt polegający na zamrożeniu ceny, który umożliwia podróżnemu zatrzymanie ceny do dwóch tygodni przed dokonaniem rezerwacji.

2

Aplikacje do podróży

Ta aplikacja do podróży to wiodąca internetowa witryna turystyczna, na której podróżni mogą dokonywać rezerwacji linii lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów, rezerwować rejsy i pakiety wakacyjne, znajdować informacje o miejscach docelowych oraz uzyskiwać dostęp do szeregu innych usług związanych z podróżami. Została uruchomiona w marcu 1996 roku jako wspólne przedsięwzięcie Sabre Interactive i Worldview Systems Corp. W styczniu 2015 roku Travelocity zostało sprzedane przez Sabre firmie Expedia, Inc. za 280 milionów dolarów. Tym samym Aplikacja do podróży Travelocity weszła do wielkiej rodziny marek z Grupy Expedia.

3

Firma Booking.com powstała, gdy bookings.nl, założony w 1996 roku przez Geerta-Jan Bruinsma, połączył się w 2000 roku z Bookings Online, założoną przez Sicco i Aleca Behrens, Marijna Muysera i Basa Lemmensa, która działała jako Bookings.org. Nazwa i adres URL zostały zmienione na Booking.com, a Stef Noorden został mianowany jego CEO. W 1997 roku Bruinsma chciał zamieścić ogłoszenie w De Telegraaf , holenderskiej gazecie o największym nakładzie. Reklama została odrzucona, ponieważ De Telegraaf akceptował tylko reklamy z numerem telefonu, a nie ze stroną internetową. W 2002 roku Expedia odmówiła zakupu bookings.nl 🙂

4

Pierwotnie założona jako oddział firmy Microsoft w październiku 1996 r. Expedia została wydzielona jako osobna spółka giełdowa w 1999 r.  W sierpniu 2005 r. właściciele przeprowadzili restrukturyzacje firmy, na podstawie której w Expedii wydzielono Expedia Corporate Travel (obecnie Egencia), TripAdvisor , Classic Vacations, Hotels.com. Obecnie Grupa Expedia jest uznawana za największą firmę turystyczną na świecie. 

5

Hotels.com to strona internetowa do rezerwacji pokoi hotelowych online i telefonicznie. Firma posiada 85 stron internetowych w 34 językach i zawiera listę ponad 325 000 hoteli w około 19 000 lokalizacjach. Baza hotelowa Hotels.com obejmuje hotele i pensjonaty, a także niektóre mieszkania i inne rodzaje zakwaterowania komercyjnego. W 2001 roku stał się częścią Expedia, Inc., Hotels.com oferuje również jeden z najlepszych programów lojalnościowych do rezerwacji hoteli REWARDSHotels.com Więcej

6

Kayak podróże służbowe

Kayak to amerykańskie internetowe biuro podróży i metawyszukiwarka należąca i zarządzana przez Booking Holdings. Firma pierwotnie nazywała się Travel Search Company, Inc., a w sierpniu 2004 r. nazwę zmieniono na Kayak Software Corporation. W lipcu 2018 r. Kayak przejął kierownictwo nad Hotels Combined, który został przejęty przez macierzystą Booking Holdings. 

7

HotelTonight to biuro podróży i metawyszuka należące do Airbnb, dostępne za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej. Służy do rezerwacji noclegów w ostatniej chwili w obu Amerykach, Europie i Australi. Początkowo ta aplikacja do podróży dawała możliwość rezerwacji hoteli tylko w dniu przyjazdu, tym samym oferowała najlepsze ceny typu last minute. Obecnie można znaleźć oferty z 7 dniowym wyprzedzeniem. 

8

Skyscanner to aplikacja do podróży, najsłynniejsza metawyszukiwarka w Europie i biuro podróży z siedzibą w Edynburgu w Szkocji. Aplikacja i strona www są dostępne w ponad 30 językach i używane są przez ponad 100 milionów osób miesięcznie. Firma pozwala ludziom wyszukiwać i rezerwować opcje podróży dla swoich podróży, w tym loty, hotele i wynajem samochodów.

9

Aplikacje do podróży

CheapOair jest internetowym biurem podróży, które oferuje jeden z największych wyborów taryf lotniczych, hoteli, wynajmu samochodów, pakietów wakacyjnych i ofert turystycznych uzyskanych z wielu źródeł, w tym z trzech najbardziej szanowanych i powszechnie używanych systemów rezerwacji oraz piętnastu innych źródeł z rabatami turystycznymi o zniżkach, aby zapewnić najlepszą wartość naszym klientom.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Szwajcaria i Grecja covidowych

Szwajcaria i Grecja bez utrudnień covidowych

Majówka 2022 w Grecji oraz Szwajcarii będzie bez z wszelkich obostrzeń w podróżowaniu związanych z pandemią koronawirusa. Państwa te poinformowały, że rezygnują z przepisów wjazdowych,

Finnair podróże służbowe

Finnair nowa klasa dla podróży służbowych

Europejska linia lotnicza obiecuje „podwyższone doświadczenie na długich dystansach” dla międzynarodowych podróżnych. Fnnair w przyszłym tygodniu wprowadzi na rynek długo oczekiwany fotel klasy ekonomicznej premium,

Nasze usługi