Travelsupport.pl

Obalamy mit “Bilety lotnicze rezerwuj we wtorek”

Bilety lotnicze najtańsze

Udostępnij:

Mamy złą wiadomość dla zwolenników wtorkowych rezerwacji lotów: to nie jest wielka oszczędność pieniędzy! Rezerwowanie biletów lotniczych w określony dzień tygodnia lub w określonej porze dnia nie zagwarantuje oszczędności. Dane z Google Airfare Data i Google Flights to potwierdzają. Według Google Flights kupowanie lotów we wtorki, środy lub czwartki zamiast w soboty lub niedziele nie pozwala zaoszczędzić większych pieniędzy. W rzeczywistości wartość oszczędności na jaką można liczyć rezerwując bilety lotnicze w ciągu tygodnia nie przekroczy 2%. To nie są wielkie oszczędności i raczej nie skłonią Travel Managerów do aktualizowania firmowej polityki podróży służbowych.

Jak więc zaoszczędzić na lotach? Najprostszą odpowiedzią jest rezerwacja najtańszych dni na lot, czyli latanie w poniedziałek, wtorek lub w środę Według danych Google lot w poniedziałek, wtorek lub środę był o 12% tańszy niż lot w weekend w ciągu ostatnich pięciu lat. W przypadku podróży krajowych liczba ta wynosi 20%.

Szukasz prawdziwych oszczędności? Rezerwuj z dużym wyprzedzeniem. Średnio najniższe ceny lotów krajowych pojawiają się 44 dni przed wylotem. Loty krajowe z najniższą ceną dostępne są od 21 do 60 dni przed wylotem. Nie jest też wielką niespodzianką to, że ale wg danych loty z przesiadkami są często tańsze niż loty bez międzylądowania. Loty z przesiadkami lub międzylądowaniami były średnio o 20 procent tańsze niż loty bezpośrednie bez przesiadek. W przypadku lotów międzykontynentalnych najniższe ceny można rezerwować na 129 dni przed wylotem, a ceny są zwykle niższe w okienku od 50 do 179 dni przed wylotem.

Dodatkowe oszczędności na biletach lotniczych można wygenerować korzystając z programów lojalnościowych i partnerskich. Ich pełną listę oraz zasady korzystania prezentujemy TUTAJ. Zapraszamy szczególnie do Programu Lojalnościowego Travelsupport, w którym partnerami są Lufthansa, Qatar, Emirates, Etihad…

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi