Travelsupport.pl

Wydatki na kartach firmowych wskazują na powolny powrót podróży służbowych.

Wydatki kartach firmowych

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Największy dostawca firmowych kart kredytowych, czyi American Express poinformował o tym, że wydatki na kartach wzrosły w trzecim kwartale o 28 procent rok do roku.

Średnie wydatki na kartach w trzecim kwartale również wzrosły do ​​8 447 USD . Liczba wydanych kart korporacyjnych wzrosła rok do roku o 4 proc. do 15,1 mln.

Wydatki związane z podróżami i rozrywką w trzecim kwartale stanowiły 21 procent wolumenu na wszystkich kartach Amex na całym świecie, w porównaniu z 18 procentami w poprzednim kwartale. Wydatki związane z liniami lotniczymi stanowiły 3 procent całego wolumenu w trzecim kwartale, utrzymując się na stałym poziomie od drugiego kwartału.

Łączna wartość transakcji rozliczanych w trzecim kwartale przez małe i średnie przedsiębiorstwa wzrosła o 11 procent w porównaniu z trzecim kwartałem 2019 r. Z kolei wydatki dużych i globalnych klientów Amex spadły w tym samym okresie o 43 procent.

Wariant Delta Covid-19 wpłynął na wydatki na podróże lotnicze. Tempo ożywienia nieco zwolniło w sierpniu, ale ponownie wzmocniło się we wrześniu i na początku października. Trendy, które zaobserwowaliśmy, wzmacniają nasz pogląd, że wydatki na podróże i rozrywkę w końcu w pełni się poprawią, ale w różnym tempie w zależności od typu klientów i lokalizacji.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi