Travelsupport.pl

Online Booking Tools nie są idealne

Online Booking Tools

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Online Booking Tools to systemy internetowe do organizacji i zarządzania podróżami służbowymi. Jak okazuje się w najnowszej ankiecie brytyjskiego Instytutu zajmującego się badaniami na rynku podróży służbowych (ITM), ponad połowa Travel Managerów w firmach stwierdziła, że ​​ich obecne narzędzie do rezerwacji online (OBT) nie są przystosowane do ich wymagań.

Badanie zostało przeprowadzone w sierpniu 2022 na grupie ponad 60 managerów ds. podróży służbowych zatrudnionych w największych firmach w Europie. Ankieta wykazała, że ​​45 procent uważało, że ich OBT (Online Booking Tool) – narzędzie do rezerwacji nie odpowiada obecnym potrzebom pracowników podróżujących w celach służbowych. Co więcej, 57% tych ekspertów stwierdziło też, że nie widzi, aby ta sytuacja miała się zmienić w prospektywnie krótko i długoterminowej. Najbardziej zaskakujące jest jednak to że 75% badanych uznaje, że firmy dostarczające systemy typu Online Booking Tool nie słuchają potrzeb swoich klientów.

Jak wynika z ankiety, trzy czwarte respondentów stwierdziło również, że jest zadowolonych z podstawowej oferty lotniczej i hotelowej oferowanej przez swoje Online Booking Tool, ale nie są tak zadowoleni z zawartości kolejowej. Tylko jedna czwarta stwierdziła, że ​​jest usatysfakcjonowana dostępnością oferty linii lotniczych New Distribution Capability (NDC) w swoim narzędziu. Co ciekawe, NDC znalazło się również wśród pięciu najważniejszych elementów, które managerowie ds. podróży służbowych chcieliby mieć w swoim OBT.

Pomimo frustracji, 75 procent respondentów stwierdziło, że nie planuje zmiany OBT w ciągu najbliższego roku.

Jako Travelsupport mamy szczerą nadzieję, że wśród polskich managerów ds. podróży służbowych będzie pojawiać się większa świadomość korzyści jakie dają Online Booking Tools (OBT). Pomagamy w wyborze i dostosowaniu tego typu narzędzi do polityki podróży służbowych każdej firmy. Uważamy że OBT to niezbędne narzędzie do profesjonalnego zarządzania podróżami służbowymi.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Amadeus NDC

Amadeus wzmacnia swoją ofertę NDC

Amadeus podpisał umowę z Lufthansa Group na oferowanie treści pochodzących z NDC (New Distribution Capability) Umowa obejmuje oferty Lufthansy, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Air Dolomiti i

NDC british Airways Amadeus

Oferta NDC British Airways w GDS Amadeus

British Airways rozpoczyna sprzedaż treści NDC za pośrednictwem Amadeus. British Airways zaczęło oferować treści oparte na NDC za pośrednictwem Amadeus Travel Platform na rodzimym rynku

Nasze usługi