Travelsupport.pl

Online Booking Tools nie są idealne

Online Booking Tools

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Online Booking Tools to systemy internetowe do organizacji i zarządzania podróżami służbowymi. Jak okazuje się w najnowszej ankiecie brytyjskiego Instytutu zajmującego się badaniami na rynku podróży służbowych (ITM), ponad połowa Travel Managerów w firmach stwierdziła, że ​​ich obecne narzędzie do rezerwacji online (OBT) nie są przystosowane do ich wymagań.

Badanie zostało przeprowadzone w sierpniu 2022 na grupie ponad 60 managerów ds. podróży służbowych zatrudnionych w największych firmach w Europie. Ankieta wykazała, że ​​45 procent uważało, że ich OBT (Online Booking Tool) – narzędzie do rezerwacji nie odpowiada obecnym potrzebom pracowników podróżujących w celach służbowych. Co więcej, 57% tych ekspertów stwierdziło też, że nie widzi, aby ta sytuacja miała się zmienić w prospektywnie krótko i długoterminowej. Najbardziej zaskakujące jest jednak to że 75% badanych uznaje, że firmy dostarczające systemy typu Online Booking Tool nie słuchają potrzeb swoich klientów.

Jak wynika z ankiety, trzy czwarte respondentów stwierdziło również, że jest zadowolonych z podstawowej oferty lotniczej i hotelowej oferowanej przez swoje Online Booking Tool, ale nie są tak zadowoleni z zawartości kolejowej. Tylko jedna czwarta stwierdziła, że ​​jest usatysfakcjonowana dostępnością oferty linii lotniczych New Distribution Capability (NDC) w swoim narzędziu. Co ciekawe, NDC znalazło się również wśród pięciu najważniejszych elementów, które managerowie ds. podróży służbowych chcieliby mieć w swoim OBT.

Pomimo frustracji, 75 procent respondentów stwierdziło, że nie planuje zmiany OBT w ciągu najbliższego roku.

Jako Travelsupport mamy szczerą nadzieję, że wśród polskich managerów ds. podróży służbowych będzie pojawiać się większa świadomość korzyści jakie dają Online Booking Tools (OBT). Pomagamy w wyborze i dostosowaniu tego typu narzędzi do polityki podróży służbowych każdej firmy. Uważamy że OBT to niezbędne narzędzie do profesjonalnego zarządzania podróżami służbowymi.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Szczecin Warszawa Ryanair'em

Loty ze Szczecina do Warszawy Ryanair’em

Od początku maja linia Ryanair realizuje przeloty z lotniska Szczecin-Goleniów na podwarszawskie lotnisko Modlin. Ceny biletów zaczynają się od 48 zł. Jeszcze przed pandemią istaniało

Najlepsze aplikacje OTA

Hopper – najlepszą aplikacją OTA w 2021r

Podczas gdy podczas pandemii koronawirusa ucierpiały rezerwacje podróży, korzystanie z aplikacji internetowych biur podróży w rzeczywistości wzrosło podczas kryzysu, ponieważ konsumenci w domu przeglądali miejsca

Nasze usługi