Travelsupport.pl

Ceny hoteli w Europie będą najwyższe w 2023

Ceny hoteli w Europie

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Ceny hoteli w Europie mają wystrzelić w kosmos w 2023. Takie wnioski można wyciągnąć z nowego raportu przygotowanego przez lidera branży podróży służbowych, firmę American Express Global Business Travel. Europejskie miasta prawdopodobnie odnotują jedne z najbardziej gwałtownych wzrostów cen w historii branży hotelowej. Znacznie większe niż w 2022.

Raport AmexGBT o cenach hoteli 2023, opracowany przez firmę zarządzającą podróżami służbowymi, mówi, że firmy hotelarskie stoją przed ogromnym wyzwaniem. Opłaty za energie i presja płacowa, zmuszą hotele do wywindowania cen noclegów do niewidzianych nigdy wcześniej poziomów. AmexGBT (obecnie największe biuro typu TMC na świecie) przewiduje, że Europa i region obu Ameryk odnotują największy wzrost cen hoteli w 2023 r., a miasta w regionie Azji i Pacyfiku prawdopodobnie odnotują znacznie niższe podwyżki.

Największy wzrost cen przewiduje się w przyszłym roku w Paryż (wzrost o 10% rok do roku), Sztokholm (+9 procent) i Dublin (+8,5 procent). Tymczasem w Londynie, który latem 2022 r. osiągnął rekordowe ceny hoteli, przewiduje się, że w przyszłym roku ceny wzrosną o kolejne 6,2 proc. Inne kluczowe europejskie miasta, takie jak Amsterdam i Frankfurt, odnotują w 2023 r. 7,5-procentowy wzrost cen hoteli.

Inflation Keeps Hotel Prices Down in Most of Europe But Not in Greece | GTP  Headlines

Poza Europą największe wzrosty spodziewane są w takich miastach jak Nowy Jork (+8,2 proc.), Sao Paulo (+7,7 proc.), San Francisco (+7,3 proc.) i Dubaj (7 proc.). Przewiduje się, że w głównych kierunkach podróży służbowych w Azji wzrost cen hoteli będzie mniejszy – o 3,9 proc. w Singapurze, 3 proc. w Tokio i zaledwie 1,3 proc. w Hongkongu

Raport American Express GBT pojawia się po tym, inna konkurencyjna agencja podróży służbowych CWT przewidział, że globalne ceny hoteli wzrosną o 8,2 procent w 2023 r., oprócz wzrostu o 18,5 procent w 2022 r.

Kolejnym dowodem na ożywienie w branży hotelarskiej w tym roku jest firma technologiczna Amadeus, która stwierdziła, że ​​w lipcu i sierpniu globalne wskaźniki obłożenia przekroczyły poziomy sprzed Covid, a spodziewane są „mocne” ostatnie trzy miesiące 2022 roku. Dane firmy Amadeus wykazały, że obłożenie na całym świecie latem 2022 r. wyniosło nieco poniżej 70 procent, co stanowiło wzrost o około 0,5% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r.

Według wszystkich raportów, które pojawiły się w ostatnich miesiącach 2022, że ​​podróże służbowe i rezerwacje grupowe wykazują stałe ożywienie w ciągu roku. Według firmy Amadeus, globalne rezerwacje hoteli korporacyjnych, które zostały dokonane za pośrednictwem wszystkich głównych GDS-ów, były o 62 proc. niższe niż wolumeny z 2019 r. na początku 2022 r., ale ta luka zamykała się stopniowo w 2022 r

Firma Amadeus zauważyła również, że na pierwszą połowę 2023 r. zarezerwowano już 4,3 miliona noclegów grupowych, co ilustruje odbicie na rynkach konferencji i spotkań (MICE)

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Kayak rozwija podróże służbowe

KAYAK rozwija podróże służbowe

Kayak – jeden z największych globalnych OTA i Metasearch wszedł do branży podróży służbowych już pod koniec 2019 roku. Zaprezentowała wówczas wersją beta bezpłatnego narzędzia

Nasze usługi