Travelsupport.pl

AMEX GBT – popyt na podróże służbowe rośnie

powrót podróży służbowych

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

American Express Global Business Travel – obecnie największa firma TMC na świecie poprawił swoje prognozy przychodów na ten rok, ponieważ ożywienie w zakresie podróży służbowych wykazało „silną dynamikę”.

W pierwszym kwartale 2022 r. firma Amex GBT odnotowała przychody w wysokości 350 mln USD, o 179% więcej niż w pierwszym kwartale 2021 r. Jest to jednocześnie 50% przychodów sprzed pandemii w 2019 r. Przychody za 2gi kwartał już przekroczyły 46% poziomu sprzed pandemii, na co duży wpływ miało ożywienie w kwietniu. W ciągu ostatnich trzech tygodni kwietnia transakcje osiągnęły 72% poziomów z 2019 r., co stanowi poprawę o 11 punktów procentowych w porównaniu z poziomami ożywienia w ostatnim tygodniu marca.

Małe i średnie firmy przewodzą ożywieniu, ale podróże służbowe od większych klientów również zaczęły przyspieszać. W kwietniu ożywienie wśród dużych klientów globalnych poprawiło się o 8 punktów procentowych w porównaniu z marcem.

Ożywienie w zakresie podróży międzynarodowych również nadrabia zaległości w sytuacji krajowej, ponieważ znoszą ograniczenia.

Popyt na bliższe podróże służbowe (krajowe) jest szczególnie silny, co Amex GBT przypisuje sile roboczej, która pozostaje bardziej rozproszona, a nie skoncentrowana w biurach centralnych. Bardziej rozproszone zespoły zwiększają potrzebę łączenia ludzi w celu współpracy, wprowadzania innowacji, motywowania i uczenia się.

Firma Amex GBT odnotowała wskaźnik utrzymania klientów na poziomie 95% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Amex GBT wygrał duże kontrakty na obsługę podróży służbowych między innymi dla Honda Motors Europe, Novum, Raytheon Technologies i The Ferraro Group.

Biorąc pod uwagę tempo ożywienia, Amex GBT dodał 150 milionów dolarów do swoich całkowitych oczekiwanych przychodów w 2022 r., które wg obecnych szacunków, wyniosą globalnie około 1,75 miliarda dolarów. Amex GBT odnotował jeszcze stratę netto w wysokości 91 milionów dolarów za kwartał, w porównaniu ze stratą netto w wysokości 135 milionów dolarów w pierwszym kwartale 2021 roku.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Air Astana i Travel Pass od IATA

Air Astana przetestuje aplikacje Travel Pass od IATA

Kazachskie linie lotnicze Air Astana planują rozpocząć testowanie aplikację Travel Pass Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA. Będzie to miało miejsce na rejsach między Nur-Sultanem, Kazachstanem

Agencje ds. podróży służbowych

Agencje ds. podróży służbowych mają problem

Agencje ds. podróży służbowych mają duże problemy ze spadającą jakością obsługi. Klienci firmowi, obsługiwani przez agencje ds. podróży służbowych, narzekają na utrudniony kontakt z agentem,

Nasze usługi