Travelsupport.pl

Krajowe podróże biznesowe wróciły do poziomu z 2019

Podróże służbowe 2022

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Podróże służbowe znowu są potrzebne

Krajowe Podróże służbowe

Według nowych badań opublikowanych w czwartek przez Mastercard Economics Institute po raz pierwszy od czasu pandemii rezerwacje lotów krajowych i krótkodystansowych dla firm powróciły do ​​poziomów z 2019 roku. Jednak ruch długodystansowy pozostaje znacznie ograniczony w stosunku do wielkości sprzed pandemii.

Raport, który integruje dane o rezerwacjach z transakcji Mastercard, a także dane pasażerów IATA i Google Community Mobility Reports, zwrócił uwagę na ostrożny powrót z podróży służbowych.

Wzrost pod koniec marca 2022 r. spowodował, że po raz pierwszy od pandemii ogólne globalne rezerwacje lotów biznesowych nieznacznie przekroczyły poziom z 2019 r. Dla porównania, na najniższym poziomie w 2022 r. (w połowie stycznia) rezerwacje lotów biznesowych stanowiły około połowę poziomów sprzed pandemii.

W Europie krajowe i krótkodystansowe podróże służbowe przekroczyły w kwietniu poziomy z 2019 r. odpowiednio o 30 proc. i 37 proc. 

Dane te potwierdzają globalne trendy ożywienia, gdzie podróże służbowe na krótkim i średnim dystansie wynoszą odpowiednio +24 procent i -5 procent poziomów sprzed pandemii. Jednak sprzedaż długodystansowa poprawia się w nieco szybszym tempie (-8 proc.), w dużej mierze dzięki wzrostowi w regionie Azji i Pacyfiku pod koniec kwietnia, gdzie rezerwacje wzrosły do ​​11 proc. 

Poza ograniczeniami dotyczącymi podróży, raport określił, w jaki sposób nowe sposoby pracy wpływają na podróże służbowe, przy czym rezerwacje lotów służbowych są słabsze na rynkach z największą liczbą pracowników pracujących z domu. 

Inne problemy to ciągła niepewność dotycząca wariantów Covid-19 oraz wzrost kosztów operacyjnych linii lotniczych, a tym samym opłat lotniczych. Jednak wzrosty cen nie są spójne na wszystkich rynkach. W Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Włoszech, Hiszpanii i Szwajcarii ceny biletów lotniczych pod koniec kwietnia były poniżej poziomów z 2019 roku. Tymczasem ceny w Niemczech, Norwegii, Turcji i na Węgrzech były droższe.

Krajowe podróże służbowe

Podróże służbowe i wakacyjne po pandemii

Podróże są zakorzenione w naszym życiu, tworzymy więzi kulturowe z ludźmi, miejscami i doświadczeniami, które cenimy najbardziej. Dla wielu podróże to coś więcej niż osobista pasja, zarobione wakacje czy okazja na Instagramie; podróże są często siłą napędową firm, które ożywiają duszę każdego miasta i małego miasteczka na całym świecie.

Od momentu, w którym pierwszy samolot wzbił się w powietrze w 1903 r., do demokratyzacji podróży lotniczych w ciągu następnych 100 lat, branża lotnicza odegrała kluczową rolę w globalizacji, umożliwiając gospodarkom osiągnięcie nowych wyżyn. Zrozumiałe było, że przed pandemią było to nie do pomyślenia, aby wszelkie podróże – krajowe, międzynarodowe, biznesowe, rekreacyjne, autobusowe, rejsowe, kolejowe, samolotowe lub samochodowe – mogły się zatrzymać. Niemniej jednak wydarzyło się coś nie do pomyślenia i od tego czasu pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, czy podróże mogłyby, a nawet mogłyby powrócić do szczytów z 2019 roku.

Pomimo licznych zagrożeń w 2022 r., takich jak inflacja wpływająca na wydatki dyskrecjonalne, kolejna zjadliwa mutacja koronawirusa i podwyższone ryzyko geopolityczne, nasze ustalenia pokazują, że istnieją dowody na optymizm. Tak jak wycofanie podróży w 2020 roku było monumentalne w swojej regresji, 2022 ma zatoczyć pełne koło z kolejną nie do pomyślenia zmianą podróży: triumfem.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Raportowanie podróży służbowych

Raportowanie podróży służbowych

Cztery powody, dla których raportowanie podróży służbowych powinny być priorytetem przy wyborze TMC lub agencji obsługującej podróże służbowe w firmie. Dla większości firm koszty podróży

Hong Kong luzuje ograniczenia covidowe

Hong Kong luzuje ograniczenia covidowe

Władze Hongkongu ogłosiły we wtorek luzowanie zasad walki z pandemią Covid-19. Od środy osoby przybywające z zagranicy nie będą już podlegały trzydniowemu ograniczeniu swobody ruchu,

Nasze usługi