Travelsupport.pl

Krajowe podróże biznesowe wróciły do poziomu z 2019

Podróże służbowe 2022

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Podróże służbowe znowu są potrzebne

Krajowe Podróże służbowe

Według nowych badań opublikowanych w czwartek przez Mastercard Economics Institute po raz pierwszy od czasu pandemii rezerwacje lotów krajowych i krótkodystansowych dla firm powróciły do ​​poziomów z 2019 roku. Jednak ruch długodystansowy pozostaje znacznie ograniczony w stosunku do wielkości sprzed pandemii.

Raport, który integruje dane o rezerwacjach z transakcji Mastercard, a także dane pasażerów IATA i Google Community Mobility Reports, zwrócił uwagę na ostrożny powrót z podróży służbowych.

Wzrost pod koniec marca 2022 r. spowodował, że po raz pierwszy od pandemii ogólne globalne rezerwacje lotów biznesowych nieznacznie przekroczyły poziom z 2019 r. Dla porównania, na najniższym poziomie w 2022 r. (w połowie stycznia) rezerwacje lotów biznesowych stanowiły około połowę poziomów sprzed pandemii.

W Europie krajowe i krótkodystansowe podróże służbowe przekroczyły w kwietniu poziomy z 2019 r. odpowiednio o 30 proc. i 37 proc. 

Dane te potwierdzają globalne trendy ożywienia, gdzie podróże służbowe na krótkim i średnim dystansie wynoszą odpowiednio +24 procent i -5 procent poziomów sprzed pandemii. Jednak sprzedaż długodystansowa poprawia się w nieco szybszym tempie (-8 proc.), w dużej mierze dzięki wzrostowi w regionie Azji i Pacyfiku pod koniec kwietnia, gdzie rezerwacje wzrosły do ​​11 proc. 

Poza ograniczeniami dotyczącymi podróży, raport określił, w jaki sposób nowe sposoby pracy wpływają na podróże służbowe, przy czym rezerwacje lotów służbowych są słabsze na rynkach z największą liczbą pracowników pracujących z domu. 

Inne problemy to ciągła niepewność dotycząca wariantów Covid-19 oraz wzrost kosztów operacyjnych linii lotniczych, a tym samym opłat lotniczych. Jednak wzrosty cen nie są spójne na wszystkich rynkach. W Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Włoszech, Hiszpanii i Szwajcarii ceny biletów lotniczych pod koniec kwietnia były poniżej poziomów z 2019 roku. Tymczasem ceny w Niemczech, Norwegii, Turcji i na Węgrzech były droższe.

Krajowe podróże służbowe

Podróże służbowe i wakacyjne po pandemii

Podróże są zakorzenione w naszym życiu, tworzymy więzi kulturowe z ludźmi, miejscami i doświadczeniami, które cenimy najbardziej. Dla wielu podróże to coś więcej niż osobista pasja, zarobione wakacje czy okazja na Instagramie; podróże są często siłą napędową firm, które ożywiają duszę każdego miasta i małego miasteczka na całym świecie.

Od momentu, w którym pierwszy samolot wzbił się w powietrze w 1903 r., do demokratyzacji podróży lotniczych w ciągu następnych 100 lat, branża lotnicza odegrała kluczową rolę w globalizacji, umożliwiając gospodarkom osiągnięcie nowych wyżyn. Zrozumiałe było, że przed pandemią było to nie do pomyślenia, aby wszelkie podróże – krajowe, międzynarodowe, biznesowe, rekreacyjne, autobusowe, rejsowe, kolejowe, samolotowe lub samochodowe – mogły się zatrzymać. Niemniej jednak wydarzyło się coś nie do pomyślenia i od tego czasu pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, czy podróże mogłyby, a nawet mogłyby powrócić do szczytów z 2019 roku.

Pomimo licznych zagrożeń w 2022 r., takich jak inflacja wpływająca na wydatki dyskrecjonalne, kolejna zjadliwa mutacja koronawirusa i podwyższone ryzyko geopolityczne, nasze ustalenia pokazują, że istnieją dowody na optymizm. Tak jak wycofanie podróży w 2020 roku było monumentalne w swojej regresji, 2022 ma zatoczyć pełne koło z kolejną nie do pomyślenia zmianą podróży: triumfem.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Lufthansa linie lotnicze

250 mln USD za włoskie linie lotnicze

Linie lotnicze Lufthansa Group złożyły ofertę kupna 40 procent udziałów we włoskich państwowych liniach lotniczych ITA Airways. Oferta pojawia się po wieloletnim procesie zakupowym, znanym w

Nasze usługi