Travelsupport.pl/booking-cashback

Egencia sugeruje osobom podróżującym służbowo pociągi zamiast samolotów.

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

W platformie rezerwacyjnej oferowanej przez Globalnego gracza Egencia, pojawił się automat kalkulujący różnice w poziomie generowanego CO2. Dzięki temu osoby organizujące swoje podróże służbowe przez narzędzie Egencia same mogą zdecydować którą formę transportu zarezerwują samolot czy pociąg.

Z punktu widzenia marży jest to rewolucja wymuszona przez eko trend. Biura podróży, szczególnie te świadczące usługi dla biznesu, znacznie więcej zarabiają na sprzedaży biletów lotniczych niż kolejowych.

Na polskim rynku business travel dopiero od niedawna widać eko trend. Firmy dopiero zaczynają pytać swoich agentów (TMC) o raporty zawierające dane o generowanym przez ich podróże poziomie CO2. W miarę powrotu podróży służbowych ważne będzie dostosowanie się do tego trendu. TMC również w Polsce muszą wspierać swoich klientów w podejmowaniu bardziej świadomych ekologicznie decyzji. Krok firmy Egencia w kierunku stworzenia narzędzia zorientowanego na zrównoważony rozwój można uznać za rewolucyjny. Pytanie kto pierwszy i kiedy zaszczepi go na polskim rynku?

firmowa polityka podróży

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Lufthansa strajk

Strajk w największej linii lotniczej w UE odwołany

Lufthansa zawarła umowę ze swoim związkiem pilotów, która zawiera „obowiązek pokojowy”, by nie przeprowadzać żadnych strajków przez ponad dziewięć miesięcy. Członkowie związku zawodowego pilotów Vereinigung

Nasze usługi