Travelsupport.pl

Czy podróży służbowych będzie więcej w 2023?

podróży służbowych

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zgodnie z nowym raportem przygotowanym przez GBTA europejscy Travel managerowie oraz Zakupowcy zajmujący się kategorią “travel” uważają, że rezerwacje krajowych i międzynarodowych podróży służbowych powrócą w 2023 do ​​poziomu sprzed pandemii.

Wartość podróży służbowych będzie wyższa z powodu inflacji.

Z najnowszego sondażu Global Business Travel Association  (GBTA) wynika również, że wydatki na podróże służbowe w 2022 kształtowały się na poziomie 68% w porównaniu z poziomem sprzed COVID, podczas gdy w przypadku międzynarodowych podróży służbowych rezerwacje wzrosły do 54% poziomu z 2019 r., a wydatki wynoszą 58%.

Wartość wydatków na podróże służbowe będzie rosła dynamicznie ze względu na inflacje. Największe wzrosty wydatków spodziewane są w Polsce (średnia inflacja 2023 +- 12%) oraz na Węgrzech (średnia inflacja 2023 +- 16%)   

 

Zgodnie z raportem menedżerowie ds. podróży spodziewają się większej liczby podróży służbowych w 2023 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 

Z ankiety GBTA wynika, że 78% spodziewa się większej liczby podróży, podczas gdy tylko 15% spodziewa się takiego samego poziomu podróży służbowych jak w 2022 r., a 7% spodziewa się mniejszej liczby podróży.

 

Z badania wynika, że od firm oczekuje się również większych wydatków na podróże służbowe, przy czym 86% dostawców usług turystycznych przewiduje wyższe wydatki.

 

Ta sama ankieta przeprowadzona w październiku 2022 r. wykazała, że 80% dostawców spodziewa się wzrostu wydatków.

 

 

Ogólnie rzecz biorąc, w porównaniu z ostatnim sondażem, istnieje większa gotowość do podróżowania służbowego. 69% deklaruje, że bardzo chętnie podróżuje w porównaniu z 44% w październiku.

Pełny raport, na który otrzymano 637 odpowiedzi od specjalistów ds. podróży służbowych, można obejrzeć tutaj .

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

NDC british Airways Amadeus

Oferta NDC British Airways w GDS Amadeus

British Airways rozpoczyna sprzedaż treści NDC za pośrednictwem Amadeus. British Airways zaczęło oferować treści oparte na NDC za pośrednictwem Amadeus Travel Platform na rodzimym rynku

Nasze usługi