Travelsupport.pl

Portugalia i Grecja nie wymagają już testów od zaszczepionych

Portugalia i Grecja

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Portugalia i Grecja w poniedziałek 07.02.2022 poluzowały swoje obostrzenia dla turystów i osób podróżujących służbowo. Tym samym stały się najnowszymi krajami europejskimi, które złagodziły ograniczenia dotyczące podróżowania do Covid-19 dla zaszczepionych podróżnych.

Oba kraje UE usunęły swoje poprzednie przepisy wymagające od w pełni zaszczepionych gości przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid w dniu przyjazdu od poniedziałku (7 lutego).

Ci podróżni mogą teraz po prostu skorzystać z unijnego cyfrowego certyfikatu Covid (DCC) lub innego uznanego dowodu statusu szczepienia, takiego jak brytyjska aplikacja NHS. 

Wszyscy odwiedzający Portugalię muszą nadal wypełnić formularz lokalizatora pasażerów (PLF), który należy wypełnić po odprawie, ale przed odlotem.

Podobnie jak w przypadku Portugalii, wszyscy odwiedzający Grecję są również zobowiązani do wypełnienia PLF przed przyjazdem, a także potwierdzenia statusu szczepień.

Pełny stan szczepienia definiuje się jako co najmniej dwie dawki, z wyjątkiem przypadku Johnson & Johnson, dla którego wymagana jest pierwsza i jedyna dawka.

Grecja przyjmie świadectwa szczepień przez okres 270 dni po podaniu ostatniej dawki szczepienia podstawowego. W przypadku szczepionki Johnson & Johnson oznacza to 270 dni od pierwszej i jedynej dawki.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi