Travelsupport.pl

Podróże służbowe do USA – podwyżka opłaty ESTA

podróże służbowe do USA

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

US Customs and Border Protection (CBP) ma zwiększyć opłatę pobieraną od przyjeżdżających międzynarodowych podróżnych korzystających z elektronicznego systemu autoryzacji podróży (ESTA) w celu odwiedzenia Stanów Zjednoczonych z 14 do 21 USD.

Nowa opłata wejdzie w życie 26 maja.

ESTA, która została założona w 2009 roku, umożliwia podróżującym służbowo i innym pasażerom przybywającym z 40 krajów uczestniczących w Visa Waiver Program (VWP) wjazd na pobyt do 90 dni bez konieczności uzyskania wizy amerykańskiej. 

CBP korzysta z ESTA, aby ocenić, czy podróżni przyjeżdżający są uprawnieni do bezwizowego wjazdu do USA, przy czym każde zezwolenie kwalifikuje się na dwa lata. Większość krajów europejskich bierze udział w VWP.

Nowa, wyższa opłata ESTA została również przedłużona do 2027 r., zgodnie z zawiadomieniem, w którym stwierdzono również, że jest to pierwsza podwyżka opłaty od 2015 r. 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Sourcing podróży służbowych

Sourcing podróży służbowych 2024

Sourcing podróży służbowych odnosi się do procesu pozyskiwania, nabywania i zarządzania usługami związanymi z podróżami do celów biznesowych. Obejmuje strategie takie jak wybór dostawców, negocjowanie umów

Nasze usługi