Travelsupport.pl

Koszty podróży służbowych będą rosły

Koszty podróży służbowych będą rosły

Udostępnij:

Należy się spodziewać, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy na ceny hoteli i biletów lotniczych będzie miał duży wpływ na wzrost kosztów podróży służbowych.

Analitycy z największych firm z branży podróży służbowych (Amex GBT, BCD, HRG, CWT) spodziewają się że koszty podróży służbowych będą rosły w 2024r. z podobnym tempie jak miało to miejsce w 2023r. Mimo, że inflacja w Stanach Zjednoczonych i w Europie wydaje się wyhamowywać wzrosty, to jednak wychodzenie z deflacji na rynkach azjatycki będzie miało ogromny wpływ na średni wzrost cen podróży służbowych na całym świecie.

Ceny noclegów służbowych 2024r.

Oczekuje się, że stopy procentowe będą umiarkowane w porównaniu ze wzrostami obserwowanymi w latach 2022 i 2023, ale nadal należy spodziewać się wzrostu cen hoteli na całym świecie. Z reguły należy oczekiwać, że podwyżki stawek hotelowych będą ściśle odzwierciedlać stopę inflacji w miejscu docelowym.

Ceny noclegów globalnie będą nadal rosły ze względu na wysokie koszty hoteli, w tym koszty personelu, a także niedopasowanie w wielu miastach liczby hoteli do popytu. Destynacje z dobrymi prognozami gospodarczymi również mogą spodziewać się wzrostu cen hoteli. Dobrym przykładem są Indie, gdzie prognozowany silny wzrost sprzyja znaczącym podwyżkom stóp procentowych. Rosnący popyt na spotkania i podróże grupowe może również spowodować wzrost cen.

Ceny hoteli wzrosną w 2024 r

USAEuropaAZJA
Chicago +12,6%Paryż +11%Bombaj +15,0%
Boston +11,3%Amsterdamu +10,8%Szanghaj +8,4%
Nowy Jork +6,8%Berlin +9,4%Bangalore +11,01%

Ceny biletów lotniczych 2024r.

W przeciwieństwie do podwyżek stawek hotelowych, spodziewamy się stabilizacji cen biletów lotniczych na kluczowych trasach na całym świecie w 2024 r.

Po rekordowych zyskach za 2023 r. wynikających z dużego popytu, wysokich cen i spadku cen paliwa do silników odrzutowych, w nadchodzącym roku linie lotnicze mogą znaleźć się w trudniejszych warunkach. Rosnące koszty wykwalifikowanego personelu i paliwa wywierają presję na marże linii lotniczych, ale w obliczu powrotu dobrej przepustowości na wielu trasach,  linie lotnicze mogą nie mieć możliwości podnoszenia cen.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Qatar udostępni internet w samolotach

Qatar udostępni internet w samolotach

    Qatar Airways ogłosiło że wspólnie z firmą Starlink należącą do SpaceX rozpocznie udostępnianie usługi internetowej w swoich samolotach. Qatar Airways wprowadzi bezpłatną, szybką łączność internetową

Podróże służbowe droższe o 8-9%

Podróże służbowe droższe o 8-9%

Według globalnego badania przeprowadzonego w maju 2023, wśród prawie 100 globalnych Travel Managerów, wydatki na podróże służbowe przekroczą planowane budżety na 2023. Travel Managerowie zakładają,

Nasze usługi