Travelsupport.pl

Wyjazdy służbowe wrócą już w czerwcu 2021r.

Wg najnowszej ankiety GBTA, 55% Travel Managerów uznała, że wyjazdy służbowe mogą wrócić jeszcze w tym roku.
wyjazdy firmowe Travelsupport

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Wyjazdy służbowe wg marcowej ankiety GBTA wrócą w 2021r. ale głównie w skali lokalnej/krajowej. GBTA czyli Global Business Travel Association to największa na świecie organizacja reprezentują branżę podróży służbowych. Stowarzyszenie to zrzesza ponad 9 000 specjalistów ds. wyjazdów służbowych z całego świata. Są nimi zarówno pracownicy biur podróży typu TMC, dyrektorzy hoteli i linii lotniczych, ale również travel managerowie oraz kierownicy działów zakupów w korporacjach. GBTA zrzesza wszystkie osoby zainteresowane zarówno zakupem usług organizacji wyjazdów służbowych jak i ich dostarczaniem tych usług.

Wyjazdy służbowe wracają w 2021.

GBTA, jak co miesiąc podało wyniki ankiety przeprowadzonej wśród osób zajmujących się w firmach tematem wydatków na podróże służbowe. Osoby te, czyli travel managerowie, decydują o tym czy pracownicy danej firmy mogą korzystać z hoteli, biletów lotniczych itd. Od ich decyzji zależy to, które wyjazdy służbowe będą mogły być realizowane. Dotychczas z wiadomych względów, dopuszczali oni wyjazdy służbowe tylko w skrajnie ważnych sprawach. Teraz widać, że następuje zwrot. Wyniki ankiety potwierdzają, że w najbliższych miesiącach travel managerowie częściowo odblokują podróże służbowe . 

Krajowe wyjazdy służbowe wrócą we wrześniu lub nawet w czerwcu 2021r.

Około 3/4 osób kupujących wyjazdy służbowe w firmach uznała, że ich organizacje zezwolą na mniej istotne krajowe podróże służbowe w tym roku. Cześć ankietowanych odpowiedziała, że ich firmy już to zrobiły. 

Szczegółowe dane dotyczące lokalnych wyjazdów służbowych wyglądają następująco:

  • 60% odpowiedzi wskazuje, że krajowe wyjazdy służbowe wrócą w drugiej połowie roku 2021r, najprawdopodobniej od września. 
  • 9 % jest bardziej optymistyczna i wskazuje powrót tych podróży służbowych już od czerwca 2021r.
  • Najbardziej pesymistyczne podejście ma 24 % travel managerów. Oni uważają, że wyjazdy służbowe nawet tylko po kraju, nie wrócą do końca 2021r.
  • 7% deklaruje, że ich firmy już zezwoliły na wyjazdy krajowe. 

Pracownicy chcą wrócić do wyjazdów służbowych.

Ankieta GBTA miała również na celu zebrać informacje o nastrojach osób podróżujących. Wśród 302 ankietowanych firm, do których należą największe korporacje w Europie, wyniki pokazały, że 55% “raczej chętnie” lub “bardzo chętnie” podchodzą do ponownego podróżowania w celach służbowych. W porównaniu z wynikami poprzedniej ankiety ( luty 2021) odsetek osób, które “bardzo chętnie” wrócą pod wyjazdów służbowych wzrósł z 4% do 9%. 

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i zgarnij 2% wartości swojej rezerwacji.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

organizacja imprez firmowych

Imprezy firmowe po pandemii.

Travelsupport przeanalizował scenariusze skutków kryzysu Covid-19 na rynku MICE w Polsce. Naszym zdaniem spotkania, kongresy i imprezy firmowe nie odradzą się w 2021 roku.

Nasze usługi