Travelsupport.pl

Ceny lotów spadają, ceny hoteli rosną

Ceny lotów spadają ceny hoteli rosną

Udostępnij:

Według najnowszego raportu indeksu cen sporządzonego przez firmę doradczą ds. podróży służbowych Advito, na początku 2024 r. ceny biletów lotniczych międzykontynentalnych z Europy spadną, ale ceny biletów lotniczych na trasach krajowych i regionalnych w Europie wzrosną o 3%, a ceny hoteli na całym świecie nadal rosną.

Indeks, który porównuje historyczne dane dotyczące cen z danymi dotyczącymi przyszłych zakupów w bieżącym kwartale, pokazał, że ceny międzykontynentalnych biletów lotniczych w klasie ekonomicznej w pierwszym kwartale 2024 r. z Europy spadły o 9% rok do roku, podczas gdy ceny biletów w klasie biznes spadły o sześć procent r/r.

Ceny lotów spadają, ceny hoteli rosną

Krajowe i regionalne ceny biletów lotniczych w Europie wzrosły rok do roku o trzy procent zarówno w klasie biznes, jak i ekonomicznej.

W skali globalnej zauważalne jest to, że częstotliwości podróży na trasach północnoatlantyckich zwiększyła się.  

Raport pokazuje, że ​​na kilku rynkach hotelowych na całym świecie obserwuje się „znaczące” podwyżki stawek ze względu na połączenie inflacji i silnego, choć spowalniającego, popytu na podróże służbowe, przy czym średnie stawki dzienne na świecie wzrosły w pierwszym kwartale o siedem procent rok do roku.

Z raportu wynika, że ​​w ujęciu regionalnym największy wzrost średniej stawki dziennej w pierwszym kwartale 2024 r. nastąpi w Ameryce Łacińskiej i Europie, po 11% w każdym przypadku. 

 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Ryanair loty do Albanii z Warszawy

Ryanair loty do Albanii z Warszawy

Ryanair planuje 17 nowych tras ze stolicy Albanii Tirany. Linia lotnicza wprowadzi loty do Albanii w zimowym rozkładzie 2023/24. Albania stanie się 37 krajem w

Lufthansa linie lotnicze

250 mln USD za włoskie linie lotnicze

Linie lotnicze Lufthansa Group złożyły ofertę kupna 40 procent udziałów we włoskich państwowych liniach lotniczych ITA Airways. Oferta pojawia się po wieloletnim procesie zakupowym, znanym w

Hyatt chce kupić Mr & Mrs Smith

Hyatt chce kupić Mr & Mrs Smith

Hyatt jedna z największych sieci hotelowych na świecie ogłosiła plany zakupu serwisu internetowego Mr & Mrs Smith za 53 miliony funtów. Platforma Mr & Mrs

Nasze usługi