Travelsupport.pl

Ryanair spodziewa się wyższych ceny

Ryanair ceny biletów

Udostępnij:

Michael O’Leary – Dyrektor generalny linii lotniczych Ryanaira, spodziewa się znaczącego wzrostu cen biletów lotniczych. Ceny biletów lotniczych mogą wzrosnąć w tym roku nawet o 10 procent. Najbardziej widoczne jest to już w cennikach połączeń na lato 2024r. Główny powód wzrostu cen jaki podał Michael O’Leary, to spowolnienie dostaw nowych samolotów.

Dyrektor generalny linii lotniczych Ryanaira, powiedział na konferencji prasowej w Dublinie, że wolniejsze niż oczekiwano dostawy od Boeinga ograniczą przepustowość w szczytowych miesiącach letnich, co doprowadzi do „warunków wyższych cen w całej Europie”.

Ryanair ma odebrać 57 nowych samolotów Boeing 737 Max do wiosny, ale otrzyma jedynie 40 samolotów przed sezonem letnim 2024 r. Może to doprowadzić tego lata do skróceń rozkładów lotów na trasach o dużej częstotliwości dziennej. Sytuacja ta doprowadzi do wyższych cen biletów w Europie tego lata.

Średnie ceny biletów latem 2023 roku wzrosły o 17 procent. Rayanair nie sądzi, że zobaczymy aż tak wielkie wzrosty cen, ale w swoim budżecie linia lotnicza przewiduje podwyżkę cen o 5–10 procent.

Dostawy nowych samolotów Boeinga zostały opóźnione po wysadzeniu części kadłuba samolotu Max-9 linii Alaska Airlines w styczniu. Po tym incydencie amerykańskie organy regulacyjne olejny raz zbadały procedury kontroli jakości Boeinga.

Ceny biletów lotniczych w Europie mogą również wzrosnąć w wyniku ciągłych kontroli silników Pratt & Whitney stosowanych w Airbusach A320. Linie lotnicze takie jak Wizz Air i Lufthansa są zmuszone uziemić część swoich samolotów.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Szwajcaria i Grecja covidowych

Szwajcaria i Grecja bez utrudnień covidowych

Majówka 2022 w Grecji oraz Szwajcarii będzie bez z wszelkich obostrzeń w podróżowaniu związanych z pandemią koronawirusa. Państwa te poinformowały, że rezygnują z przepisów wjazdowych,

Nasze usługi