Travelsupport.pl/booking-cashback

Booking.com umożliwi odzyskiwanie faktur

Booking.com umożliwi odzyskiwanie faktur

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Booking.com umożliwi odzyskiwanie faktur. Booking.com przeprowadził pilotaż specjalnego zautomatyzowanego systemu BillBack Request. Wspólnie z dostawca tej usługi, firmą VOXEL, Booking.com planuje wdrożyć to rozwiązanie jeszcze w 2023r. Na początek dostęp do tej funkcjonalności będą miały biura podróży i TMC współpracujące z Booking.com. W kolejny etapie Booking.com planuje udostępnić to narzędzie klientom B2B.

Odzyskiwanie faktur za rezerwacje na Booking.com

Problem fakturowania noclegów rezerwowanych przez Booking.com jest realny. Nie wynika on jednak ze złej woli Booking.com, ani też z jakiś błędów tego systemu rezerwacji. Model biznesowy Booking.com jest banalnie prosty. 

REZERWUJESZ  USŁUGĘ NOCLEGU PRZEZ BOOKING – FAKTURĘ WYSTAWIA USŁUGODAWCA

czyli hotel lub “obiekt niezależny”

Problem z otrzymywaniem faktur za rezerwacje na Booking.com wynika z dwóch rzeczy:

  1. Braku kompetencji pracowników hoteli
  2. Niezarejestrowanej działalności gospodarczej w przypadku prywatnych apartamentów (“obiektów niezależnych”).

W przypadku rezerwacji w hotelach i innych obiektach skategoryzowanych, problem faktur pojawia się bardzo rzadko. Hotele w większości wiedzą jak działa Booking.com i wiedzą też, że to one są odpowiedzialne za wystawienie faktury. Jeśli jakiś recepcjonista informuje Gościa o tym, że to Booking.com wystawi fakturę to znaczy, że nie wie o czym mówi.   

W przypadku rezerwacji w prywatnych apartamentach, niestety może zdarzać się, że właściciel nie wystawi faktury, zwalając winę na Booking.com. Wówczas należy podejrzewać, że prowadzona przez niego działalność nie jest zarejestrowana i nie płaci on nigdzie podatków.  

Jak będzie działać otrzymywanie faktur z Booking.com

Billback Request można opisać jako unikalne rozwiązanie na rynku, dzięki któremu biura podróży, TMC i klienci B2B będą mogli automatycznie uzyskiwać kompletne faktury.

Nowa technologia będzie wdrażana po pilotażu obejmującym ponad 26 000 obiektów noclegowych w 112 destynacjach na świecie. Billback Request automatyzuje odzyskiwanie faktur, a także kompensację lub odzyskiwanie podatku VAT oraz unikanie opóźnień i błędów w płatnościach. Dzięki temu rozwiązaniu pojawia się możliwość rozwiązania klasycznego wyzwania, przed którym stoi branża podróży służbowych stoi od 30 lat. BillBack od Booking.com pomoże firmom w zakresie zarządzania dokumentami wydatków i międzynarodowego odzyskiwania podatku VAT.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Rezerwacja podróży służbowych online

Rezerwacja podróży służbowych online

Rezerwacja podróży służbowych online. Branża podróży służbowych w Polsce znacznie się zmieniła w ostatnich 5 latach. Największe zmiany widać w sposobie, w jaki pracownicy firm planują,

hotele dla dorosłych

Hotele tylko dla dorosłych – Top 10 wg Travelsupport.

Hotele za chwilę będą pełne turystów. W wakacje trudno będzie znaleźć hotel bez gromady hałaśliwych dzieci na śniadaniu. W Travelsupport przeanalizowaliśmy systemy rezerwacyjne i mamy dla Was nasze Hotele tylko dla Dorosłych.

Nasze usługi