Travelsupport.pl

Booking.com umożliwi odzyskiwanie faktur

Booking.com umożliwi odzyskiwanie faktur

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Booking.com umożliwi odzyskiwanie faktur. Booking.com przeprowadził pilotaż specjalnego zautomatyzowanego systemu BillBack Request. Wspólnie z dostawca tej usługi, firmą VOXEL, Booking.com planuje wdrożyć to rozwiązanie jeszcze w 2023r. Na początek dostęp do tej funkcjonalności będą miały biura podróży i TMC współpracujące z Booking.com. W kolejny etapie Booking.com planuje udostępnić to narzędzie klientom B2B.

Odzyskiwanie faktur za rezerwacje na Booking.com

Problem fakturowania noclegów rezerwowanych przez Booking.com jest realny. Nie wynika on jednak ze złej woli Booking.com, ani też z jakiś błędów tego systemu rezerwacji. Model biznesowy Booking.com jest banalnie prosty. 

REZERWUJESZ  USŁUGĘ NOCLEGU PRZEZ BOOKING – FAKTURĘ WYSTAWIA USŁUGODAWCA

czyli hotel lub “obiekt niezależny”

Problem z otrzymywaniem faktur za rezerwacje na Booking.com wynika z dwóch rzeczy:

  1. Braku kompetencji pracowników hoteli
  2. Niezarejestrowanej działalności gospodarczej w przypadku prywatnych apartamentów (“obiektów niezależnych”).

W przypadku rezerwacji w hotelach i innych obiektach skategoryzowanych, problem faktur pojawia się bardzo rzadko. Hotele w większości wiedzą jak działa Booking.com i wiedzą też, że to one są odpowiedzialne za wystawienie faktury. Jeśli jakiś recepcjonista informuje Gościa o tym, że to Booking.com wystawi fakturę to znaczy, że nie wie o czym mówi.   

W przypadku rezerwacji w prywatnych apartamentach, niestety może zdarzać się, że właściciel nie wystawi faktury, zwalając winę na Booking.com. Wówczas należy podejrzewać, że prowadzona przez niego działalność nie jest zarejestrowana i nie płaci on nigdzie podatków.  

Jak będzie działać otrzymywanie faktur z Booking.com

Billback Request można opisać jako unikalne rozwiązanie na rynku, dzięki któremu biura podróży, TMC i klienci B2B będą mogli automatycznie uzyskiwać kompletne faktury.

Nowa technologia będzie wdrażana po pilotażu obejmującym ponad 26 000 obiektów noclegowych w 112 destynacjach na świecie. Billback Request automatyzuje odzyskiwanie faktur, a także kompensację lub odzyskiwanie podatku VAT oraz unikanie opóźnień i błędów w płatnościach. Dzięki temu rozwiązaniu pojawia się możliwość rozwiązania klasycznego wyzwania, przed którym stoi branża podróży służbowych stoi od 30 lat. BillBack od Booking.com pomoże firmom w zakresie zarządzania dokumentami wydatków i międzynarodowego odzyskiwania podatku VAT.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Gwarancja ceny biletu lotniczego

Gwarancja ceny biletu lotniczego od Google

Google chce zaoferować klientom korzystającym z wyszukiwarki lotów Google Flights gwarancje ceny. Nowa usługa ma gwarantować klientom zwrot pieniędzy (różnicy w cenie) jeśli okaże się,

Nasze usługi