Travelsupport.pl

AMEX GBT przejmie CWT za 2,2 mld PLN

AMEX GBT przejmie CWT

Udostępnij:

American Express Global Business Travel – największy TMC (Travel Management Company) na świecie, planuje przejąć jednego z mniejszych rywali, czyli firmę CWT (dawniej (Carlson Wagonlit Travel). W ramach największej transakcji w historii branży podróży służbowych, AMEX GBT zapłacić chce 570 mln dolarów.

Ponad 2 mld zł za biuro obsługujące podróże służbowe

Firma Amex GBT konsekwentnie konsoliduje globalną branże podróży służbowych. Po przejęciu EGENCIA w 2021 roku, teraz na celowniku jest jedno z 4 największych biuro podróży służbowych na świecie – CWT.

W ramach transakcji połączą się dwie największe na świecie firmy zarządzające podróżami. CWT ma obecnie 4000 klientów, a oczekiwana całkowita wartość transakcji (TTV) wynosi około 14 miliardów dolarów i przychody wynoszące 850 milionów dolarów w 2024 roku. Tymczasem prognozuje się, że spółka Amex GBT osiągnie w tym roku obroty na poziomie około 31 miliardów dolarów i przychody na poziomie 2,5 miliarda dolarów.

Przejęcie CWT przez Amex GBT zostanie sfinansowane poprzez połączenie akcji i środków pieniężnych. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w drugiej połowie 2024 r., 

Połączenie  Amex GBT i CWT  przyspieszy realizację wizji przyszłości podróży służbowych opartej na technologii.

Spółki oświadczyły w oświadczeniu, że po sfinalizowaniu transakcji klienci CWT uzyskają dostęp do platform Amex GBT, takich jak Neo1, Neo i Egencia.

Transakcja kontynuuje trend konsolidacji w światowym sektorze TMC. Amex GBT był już głównym graczem w tym procesie po wcześniejszym przejęciu HRG w 2018 r. , a następnie Egencia od Grupy Expedia w 2021 r .

 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Lufthansa zamyka Business Lounge w Düsseldorfie

Lufthansa zamyka Business Lounge w Düsseldorfie

Grupa Lufthansa na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłosiła, że „Senator Lounge” na lotnisku w Düsseldorfie będzie tymczasowo zamknięty z powodu prac remontowych rozpoczynających się w dniu 20 listopada

Nasze usługi