Travelsupport.pl

Zmiana zasad dotyczących kwarantanny po powrocie do Polski

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Rząd zaskoczył nagłą zmiana zasad kwarantanny dla osób powracających do Polski z zagranicy. Zmiana dotyczy osób wracających z państwa nienależącego do strefy Schengen lub niebędącego państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). W związku z tą zmianą od dnia 24 czerwca 2021 do kraju, bez konieczności obywania 10 dniowej kwarantanny mogą wrócić:

 1. Osoby w pełni zaszczepione.
 2. Osoby posiadające negatywny wynik testu PCR lub Antygenowego. UWAGA:

  W przypadku powrotu z krajów Unii Europejskiej i strefy Schengen: wykonanego przed przekroczeniem granicy w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu LUB wykonanego po przekroczeniu granicy w okresie 48 godzin, a laboratorium wykonujące test wprowadzi ten wynik do systemu informatycznego państwowej inspekcji sanitarnej.

  Kraje nienależące do strefy Schengen lub niebędące państwem członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA): wykonanego nie wcześniej niż 7 dni po przekroczeniu granicy Polski. Negatywny wynik testu wykonany przed powrotem do Polski nie zwalnia z kwarantanny.

 3. Z obowiązku odbycia 10-dniowej kwarantanny zwolnione są również:

  • ozdrowieńcy, tj. osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem powrotu do kraju,
  • od 12 czerwca 2021 r. – dzieci poniżej 12 roku życia podróżujące z dorosłymi, którzy mają negatywny wynik testu (48 godzin przed przekroczeniem granicy) albo pod opieką osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, gdy od podania pełnej dawki minęło co najmniej 14 dni.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Air Astana i Travel Pass od IATA

Air Astana przetestuje aplikacje Travel Pass od IATA

Kazachskie linie lotnicze Air Astana planują rozpocząć testowanie aplikację Travel Pass Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA. Będzie to miało miejsce na rejsach między Nur-Sultanem, Kazachstanem

Nasze usługi