Travelsupport.pl

Więcej oszustw w rozliczaniu podróży służbowych

rozliczaniu podróży służbowych

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez American Express Global Business Travel (Amex GBT), menedżerowie do spraw podróży służbowych oraz działy finansowe w firmach w całej Europie i Stanach Zjednoczonych spodziewają się wzrostu liczby oszustw w rozliczeniach wydatków na podróże służbowe (T&E). Najczęściej wskazywanymi przyczynami są: pogarszająca się sytuacja gospodarcza, poczucie utraty wartości wypłaty (inflacja) oraz przekonanie pracowników, że systemy rozliczeń wydatków w ich firmach są prowizoryczne.

Wyłudzenia w rozliczaniu wydatków na podróże służbowe

Ankieta internetowa przeprowadzona wśród ponad 1200 menedżerów finansowych w firmach zatrudniających ponad 5000 pracowników w Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Niemczech wykazała, że ​​69 procent z nich przewiduje wzrost liczby wyłudzeń we wnioskach o zwrot kosztów w 2023r. Jako przyczynę podają presje inflacyjną i nowe hybrydowe modele pracy. Ponad 90 procent stwierdziło, że elastyczna praca i obecna sytuacja ekonomiczna mają negatywny wpływ na procesy rozliczania T&E.

57 procent respondentów stwierdziło, że wydatki na podróże służbowe (T&E) są nadal postrzegane jako niezbędny koszt, a tylko 40 procent postrzega je jako kluczowy czynnik umożliwiający rozwój ich firmy. 

Ankieta Amex GBT, pokazał również, że amerykańskie i europejskie firmy intensywnie korzystają z nowych technologii i zintegrowanych systemów rezerwacji i rozliczania wydatków, aby w pełni kontrolować politykę podróży służbowych. 

Rosną również oczekiwania co do inteligentnych systemów opartych na sztucznej inteligencji.

Aktualne priorytety dla Travel  menedżerów i działów zajmujących się rozliczaniem wydatków na podróże służbowe (T&E) obejmują:

  • kontrolę kosztów (45 procent respondentów)
  • zaangażowanie pracowników (36 procent respondentów)

Bardzo zauważalne w badaniu są kwestie zrównoważonego rozwoju, które w przyszłości (i szczególnie w Europie) mogą przeważyć nad oszczędnościami.  Według badania 64 procent respondentów stwierdziło, że ilość dwutlenku węgla emitowanego podczas podróży służbowej będzie w przyszłości ważniejsza niż jej koszt. Tymczasem 71 procent zgodziło się, że wykorzystanie podróży do wzmocnienia relacji byłoby również ważniejsze niż niższe koszty. 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nowe trendy w podróżach służbowych

Nowe trendy w podróżach służbowych 2023

3 nowe trendy w podróżach służbowych wpłyną na politykę podróży w firmach i pracę Travel Managerów. Jesteśmy świadkami powstawania nowego rozdziału w branży podróży służbowych.

Abonament bilety lotnicze

Abonament na bilety lotnicze

Abonamenty są wszechobecne w prawie każdej branży poza podróżami służbowymi. Dlaczego? Czy nadszedł już czas na budowanie płatnych subskrypcji podróży służbowych? Czy zmiany priorytetów podróżnych i potrzeba

Nasze usługi