Travelsupport.pl/booking-cashback

Strajk w największej linii lotniczej w UE odwołany

Lufthansa strajk

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Lufthansa zawarła umowę ze swoim związkiem pilotów, która zawiera „obowiązek pokojowy”, by nie przeprowadzać żadnych strajków przez ponad dziewięć miesięcy. Członkowie związku zawodowego pilotów Vereinigung Cockpit (VC) mieli przeprowadzić 48-godzinny strajk w zeszłym tygodniu w ramach sporu o płace. Zawarto jednak wstępną umowę z Lufthansą i strajk został odwołany. Lufthansa poinformowała, że ​​umowa z VC została już zawarta. Obejmuje ona podwyżkę płacy zasadniczej pilotów o 980 euro miesięcznie, a także porozumienie, że do 30 czerwca 2023 r. nie będzie strajków.

Umowa szczególnie zwiększa płace pilotów na poziomie podstawowym, którzy otrzymają 20-procentową podwyżkę płacy podstawowej na czas trwania umowy, podczas gdy najbardziej doświadczeni piloci otrzymają 5,5-procentową podwyżkę wynagrodzenia.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

bezpośrednie rezerwacje hotelowe

Bezpośrednie rezerwacje hotelowe w Trivago

Trivago rozpoczyna testowe udostępnianie możliwości  bezpośredniej rezerwacji ofert hotelowych. Co to znaczy? Chodzi o to, że będzie można zarezerwować ofertę pochodzącą bezpośrednio ze strony hotelowej

Nasze usługi