Travelsupport.pl

Który system rezerwacji hoteli jest lepszy?

Nie wiesz, który system rezerwacji hoteli będzie lepszy dla Ciebie, a który dla Twojej firmy? Poznaj dwóch największych graczy na świecie.
Booking_vs_Hotelscom_by Travelsupport

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Nawet osoby, które nigdy nie korzystały z żadnego systemu rezerwacji noclegów, znają Booking.com. Bezdyskusyjnie jest to najbardziej znany system rezerwacji hoteli. Istnieje jednak kilka konkurencyjnych systemów, które od czasu do czasu potrafią czymś zaskoczyć. Mimo tego, że nie są tak popularne i nie zawsze oferują tyle co Booking.com, warto poznać je dokładniej.

Booking.com najlepszy system rezerwacji dla osób, które rezerwują regularnie i szukają najtańszych ofert.

Założony w 1996 roku w Amsterdamie Booking.com z małego holenderskiego start-upu stał się jedną z wiodących firm turystycznych online na świecie. Obecne system Booking dostępny jest w 43 językach i oferuje ponad 28 milionów opcji zakwaterowania, w tym ponad 6,2 mln samych domów, apartamentów. Taka baza ofert pozwala sądzić, że znajduje się w niej każdy obiekt noclegowy na świecie. 

Z Boooking.com często korzystają osoby, które zajmują się w firmach organizacją podróży dla swoich kolegów, asystentki zarządów, kierownicy administracji, etc.

Są to osoby, dla których najważniejsza jest szybkość pracy z systemem rezerwacyjnym. Tak samo ważna jest gwarancja tego, że można w nim znaleźć najniższe ceny. Osoby, którym codziennie zdarza się rezerwować po kilka noclegów, nie mają czasu na to, aby dzwonić po hotelach, a potem czekać na email z hotelu z potwierdzeniem rezerwacji. Nie mają czasu na upierdliwe proformy, przelewy, korekty…  Osoby te wiedzą też, że ewentualne zmiany w rezerwacjach wymagają jeszcze więcej pracy.

Dlatego też system rezerwacji Booking.com jest oczywistym i naturalnym wyborem. Jeżeli ktoś poszukuje narzędzia, które w znacznym stopniu usprawni proces organizacji podróży w małej firmie, jest to obecnie najlepsze rozwiązanie. Booking ma również rozwiązania dla bardziej wymagających osób i firm. Booking for Business to dodatkowy profil, dedykowany d zarządzania podróżami służbowymi. Osoby, które poszukują najtańszych ofert, niekoniecznie w hotelach czy pensjonatach, na Booking.com znajdą największą bazę prywatnych apartamentów. Od przysłowiowego pokoiku “u Pani Kazi” po penthuse na 30 piętrze. Te osoby, które znają zasady działania systemów rezerwacyjnych, mogą znaleźć na Booking.com najniższe możliwe ceny. Czasami tak niskie, że obiekt do którego później przyjeżdżają, sam się dziwi. 

Hotels.com globalny gigant rezerwacji z najlepszym programem lojalnościowym.

Drugi największy system rezerwacyjny na świecie. Należy do największego koncernu turystycznego na świecie, czyli EXPEDIA.com. W Polsce praktycznie nie znany. Korzystają z niego głównie osoby, które regularnie rezerwują wyjazdy zagraniczne. Z uwagi na to, że polska baza noclegowa ograniczona jest głównie do najpopularniejszych obiektów, w tym temacie nie może się równać z Booking.com.

Hotels.com jest jednak poważnym konkurentem dla Booking. Warto sprawdzać ofertę zagraniczną, ponieważ tak zwane “UKRYTE CENY” mogą bardzo zaskoczyć. Zdarza się, że są to rabaty nawet do 20% w stosunku do tego co znajdziemy np. na Booking.

Hotels.com jest bezkonkurencyjny dla osób, które  organizują długie pobyty w hotelach zagranicznych. Dzięki najlepszemu programowi lojalnościowemu – RewardsHotels.com – Każdy  rezerwujący otrzymuje 1 nocleg gratis za każde 10 zarezerwowanych i zrealizowanych noclegów. Najważniejsze jest to, że osoba rezerwująca noclegi nie misi być tą, która z nich korzysta. dlatego jest to bardzo fajna propozycja dla asystentek zarządów, office managerów i wszystkich osób, które zajmują się organizacją podróży w firmach. Więcej informacji o programach lojalnościowych znajdziesz tutaj.    

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi