Travelsupport.pl

Najdroższe miasta dla osób podróżujących służbowo

Najdroższe miasta dla podróży służbowych

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

 

Firma badawcza Raport Expert Market wykazała, że Nowy Jork jest najdroższym miastem na podróże służbowe. Osoba podróżująca służbowo wydaje w N owym Jorku średnio 549 USD dziennie na zakwaterowanie, posiłki i taksówki lub wynajem samochoduSan Francisco jest prawie tak samo drogie, kosztuje 534 USD, a Boston kosztuje 511 USD.

Tokio jest najdroższym nieamerykańskim miastem, z ceną 489 USD. Zurych kosztuje 472 USD, zaledwie pięć dolarów przed Londynem za 467 USD.

Gdy podróże służbowe zaczynają wracać po okresie pandemii badania pokazują, jak kosztowne będzie to dla firm spotykających się z klientami w stolicach największych miast na świecie

Pozostała część pierwszej dziesiątki jest podzielona między Stany Zjednoczone i Szwajcarię, w postaci Waszyngtonu, Chicago, Bazylei i Genewy. Kolejnym europejskim miastem na liście jest Paryż, który zajmuje 20. miejsce z ceną 395 USD. To sprawia, że ​​Londyn jest o 18 proc. droższy od stolicy Francji.

Edynburg zajmuje drugie miejsce wśród brytyjskich miast pod względem kosztów, wyprzedzając Manchester, Glasgow i Birmingham.

Na całym świecie osoby podróżujące służbowo płacą najmniej w Kairze, Bangalore i Johannesburgu.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi