Travelsupport.pl

Najdroższe linie lotnicze na świecie

Najdroższe linie lotnicze

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Najdroższe linie lotnicze na świecie są jak 5* hotele. Każdy może z nich korzystać jeśli wie jak. Jeśli chodzi o podróże lotnicze, istnieje wiele różnych czynników, które mogą wpływać na cenę biletu. Najbardziej oczywista jest odległość, którą pokonujesz – im dalej, tym więcej zapłacisz. Ale są też inne rzeczy, które mogą podnieść koszt biletu lotniczego, takie jak

 • klasa
 • taryfa
 • bagaż
 • miejsce w samolocie
 • liczba przesiadek
 • wiek pasażera
 • termin rezerwacji
 • data wylotu
 • linia lotnicza
 • sposób rezerwacji
 • kanał rezerwacji
 • prowizje dla agenta
 • sposób płatności
 • a na koniec standard linii lotniczej !!!

Serwis Travelsupport.pl przygotował listę droższych linii lotniczych. Porównaliśmy linie lotnicze na podstawie ich bardziej luksusowych lotów z opcjami biletów pierwszej klasy oraz danych dostarczonych przez serwis SKYTRAX.

10 najdroższych linii lotniczych na świecie

Podróże lotnicze, szczególnie te w wydaniu służbowym mogą wydawać się drogie. Niektóre linie lotnicze oferują znacznie droższe bilety na tych samych trasach co ich konkurenci. Dla wielu osób, dla których korzystanie z linii lotniczych nie jest codziennością, może być to dziwne, a czasami (co jest dziwne) nawet oburzające.   Wynika to z prostego faktu że linie lotnicze są jak hotele – mają kategorie. Nocleg w 5* zawsze będzie droższy niż nocleg w hotelu 2*. Tak samo wygląda sprawa z najdroższymi liniami lotniczymi. Można polecieć do Londynu Ryanair’em albo BA’iem.   

Przyjrzymy się teraz 10 najdroższym liniom lotniczym na świecie. Niektóre z tych linii lotniczych nie są zaskoczeniem, jak Emirates i Singapore Airlines, ale jest kilka, które mogą być trochę szokujące. Tak więc, jeśli masz pieniądze na rezerwację luksusowego lotu w najbliższym czasie, pamiętaj o tych liniach lotniczych.

Oto 10 najdroższych linii lotniczych na świecie na podstawie średnich cen biletów na loty pierwszą klasą.

 1. Cathay Pacific Airways Limited
 2. Emirates Airlines
 3. Air France
 4. All Nippon Airways
 5. Japan Airlines
 6. Singapore Airlines
 7. British Airways
 8. Swiss International Airlines
 9. Virgin Atlantic
 10. Lufthansa

Najdroższy bilet lotniczy w najwyższej klasie

Pasażerowie pierwszej klasy (ta klasa jest oferowana tylko przez kilkanaście linii lotniczych na świecie – i NIE, nie ma jej i nie będzie w Ryanair, Easyjet czy Wizzair) korzystają z wielu korzyści jeszcze przed wejściem na pokład samolotu. Zestaw tych korzyści i ich cena może przyprawić o szybsze bicie serca każdego Travel managera, odpowiedzialnego za optymalizacje wydatków na podróże służbowe. 

W tym miejscu zebraliśmy informacje o tym, jak wygląda podróżowanie najlepszą i najdroższą pierwszą klasą wg rankingu Skytrax. O to czym różni się podróżowanie pierwszą klasą w Singapore Airlines od podróżowania klasą biznesową w każdej innej linii lotniczej.

 

 • Polityka bagażowa. Posiadacze biletów typu Suites i pierwszej klasy mogą nadać dwie sztuki bagażu o wadze do około 32 Kg. W przypadku lotów, które nie przebiegają przez Stany Zjednoczone, można zabrać ze sobą do około 50 Kg. Pasażerowie ze statusem elitarnym mogą kwalifikować się do dodatkowej torby lub dwóch sztuk bagażu lub dodatkowej wagi, w zależności od lotu i poziomu statusu.

 • Na pokładzie. Pasażerowie pierwszej klasy mają własne tory wejścia na pokład. Na dwupiętrowym A380 jest osobny pomost/rękaw.

 • Apartamenty lub siedzenia. Pierwsza klasa w samolotach Boeing 777 obejmuje wyjątkowo szerokie, rozkładane do pozycji leżącej siedzenie z dużą ilością schowków. W masywnym Airbusie A380 pasażerowie pierwszej klasy mogą mieć własny apartament, który obejmuje prywatny pokój dla jednej lub dwóch osób, luksusowy rozkładany fotel i łóżko oraz drzwi zapewniające dodatkową prywatność.

 • Salony i Bary. Singapur prowadzi własne KrisFlyer Lounge i KrisFlyer Gold Lounge na wybranych lotniskach i może współpracować z partnerami na wielu innych. Jako pasażer premium można odprawić się w dedykowanej recepcji pierwszej klasy, gdzie tragarz odbiera bagaż. Po eskorcie przez prywatną linię imigracyjną pasażer przewieziony jest do prywatnego salonu, który zasługuje na swoją pierwszorzędną markę. Prywatne poczekalnie w pokojach nie są typowymi ruchliwymi poczekalniami Priority Pass — są o krok wyżej.

 • Jedzenie i posiłki. Jedzenie pierwszej klasy Singapore Airlines dorównuje wszystkim, co zjesz na ziemi. Możesz wstępnie wybrać posiłek online z opcjami przygotowanymi przez szefa kuchni za pośrednictwem usługi „Zarezerwuj kucharza”; tutaj możesz wybierać z szerokiej gamy dań kuchni świata i dań specjalnych. Przyjdź też spragniony — będziesz mieć dostęp do wybranej przez ekspertów karty win linii lotniczej, wysokiej klasy szampana i prawie wszystkiego, na co masz ochotę

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

FINNAIR otwiera nowe połączenia

FINNAIR otwiera nowe połączenia do USA

Od października 2024 fińska linia lotnicza FINNAIR zwiększy liczbę lotów między Dallas a Helsinkami. Połączenia będą codziennie, co istotnie ułatwi organizacje podróży służbowych do USA.

Nasze usługi