Travelsupport.pl

Podróże służbowe w MŚP

Podróże służbowe w MŚP

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) zapewniają miejsca pracy 6,8 miliona Polaków i generują prawie połowę produkcji gospodarczej kraju 49,1%. MŚP był pierwszym sektorem gospodarki, który wznowił podróże służbowe podczas pandemii. 

Podróże służbowe małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) stanowią również ogromną część całej branży podróży służbowych w Polsce. . W trzecim kwartale 2022 r. aktywność MŚP w zakresie rezerwacji osiągnęła 80% poziomu z 2019 r. – 19 punktów procentowych powyżej międzynarodowych korporacji. To niezwykłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę bariery, jakie MŚP mogą napotykać, zarządzając swoimi programami podróży służbowych.

W Travelsupport doskonale zdajemy sobie sprawę z trudności, z jakimi borykają sie MŚP organizując swoje podróże służbowe. Wydatki na podróże są stałym źródłem stresu dla MŚP, które często ponoszą wyższe koszty w porównaniu z większymi firmami. Dzieje się tak dlatego, że MŚP zazwyczaj nie mają siły negocjacyjnej, jaką mają ich więksi konkurenci, więc nie są w stanie sprostać wielkości wydatków wymaganych do uzyskania preferowanych zniżek korporacyjnych u dostawców usług turystycznych. 

Zapewnienie opieki i wspieranie podróżujących pracowników to kolejne wyzwanie dla MŚP, które zazwyczaj nie mają zespołu zarządzania ryzykiem. 

Korzystanie z usług TMC - rozwiązaniem dla MŚP

Współpraca z firmami zajmującymi się profesjonalnym zarządzaniem i organizacją podróży służbowych tzw. TMC, jest najlepszym rozwiązaniem dla MŚP.

Dobre TMC zaoferuje rozwiązania oparte na potrzebach mniejszych firm w zakresie zarządzania podróżami i wydatkami, Korzystając z preferencyjnych stawek, które TMC mogą zapewnić dostawcom, mniejsze firmy mogą zaoszczędzić znaczne kwoty na kosztach podróży – czasem nawet od 25% do 50%, w zależności od rezerwowanych stawek. TMC posiadają nowoczesne i tanie narzędzia do rezerwacji podróży, które automatycznie wyszukują i rezerwują niższe stawki hotelowe i bilety lotnicze. TMC mogą obniżyć koszty podróży bez konieczności podejmowania przez podróżnych jakichkolwiek działań.

Można próbować negocjować własne rabaty, ale mądrze jest współpracować z firmami typu jak TMC.

Dodatkowo, ​​rozwiązanie TMC do zarządzania ryzykiem mogą być istotnym atutem dla MŚP w wypełnianiu ich obowiązków w zakresie opieki, umożliwiając im szybkie lokalizowanie podróżujących pracowników i komunikowanie się z nimi w nagłych przypadkach. Jeśli dojdzie do zakłócenia lotu, TMC może zapewnić podróżującym, którzy utknęli w miejscu, szybką pomoc w zmianie rezerwacji, zanim będą mieli czas na stres.

Małe firmy mogą przepłacać za podróże, jeśli nie mają polityki podróży i limitów zakupowych pracowników. TMC może pomóc wdrożyć politykę podróży opartą na najlepszych praktykach, dając pracownikom jasne wskazówki dotyczące rodzaju biletów lotniczych i hoteli, które mogą, a jakich nie mogą rezerwować. Może to przełożyć się na znaczne oszczędności kosztów dla MŚP.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Booking Traveller Review Awards 2024

Booking Traveller Review Awards 2024

Booking.com przedstawia najbardziej przyjazne kierunki podróży roku i laureatów nagrody Traveller Review Awards 2024. Najbardziej przyjazne miasta na Ziemi w 2024 r.: Najbardziej przyjazne regiony

Nasze usługi