Travelsupport.pl

Lufthansa – szykuje się strajk pilotów

Lufthansa strajk

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Według związku pilotów Vereinigung Cockpit, piloci Lufthansy przygotowują się do strajku po tym, jak negocjacje w sprawie sporu płacowego utknęły w martwym punkcie w tym tygodniu.

Związek zawodowy, który reprezentuje 9600 członków, powiedział, że przygotowania do akcji strajkowej rozpoczęły się po tym, jak Lufthansa wysłała niewystarczającą ofertę płacową. Pomimo intensywnych rozmów, nie udało się osiągnąć kompromisu – powiedział rzecznik Vereinigung Cockpit, Matthias Baier. Oprócz zrekompensowania utraty realnych wynagrodzeń, piloci potrzebują przede wszystkim przyszłościowego rozwiązania struktury wynagrodzeń. Pod koniec lipca związek ogłosił, że 97,6 procent jego członków pracujących dla Lufthansy głosowało za akcją protestacyjną . 

Rozpoczęcie akcji strajkowej będzie dużym ciosem dla niemieckiego przewoźnika, który niedawno rozstrzygnął spór z operatorami naziemnymi po tym, jak strajki wymusił odwołanie setek lotów w swoich hubach w Monachium i Frankfurcie w zeszłym miesiącu. 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Amadeus NDC

Amadeus wzmacnia swoją ofertę NDC

Amadeus podpisał umowę z Lufthansa Group na oferowanie treści pochodzących z NDC (New Distribution Capability) Umowa obejmuje oferty Lufthansy, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Air Dolomiti i

Nasze usługi