Travelsupport.pl

Lufthansa – będzie jednodniowy strajk personelu

Lufthansa strajk

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Personel naziemny Lufthansy planuje jednodniowy strajk. Spowoduje to jeszcze więcej zakłóceń dla pasażerów tej linii lotniczej.

20 000 pracowników Lufthansy ma strajkować od 27 lipca do 6 rano w czwartek 28 lipca. Strajk dotknie wszystkie bazy Lufthansy, w tym Frankfurt, Dusseldorf, Kolonię, Hamburg, Monachium i Berlin, i spowoduje poważne odwołania i opóźnienia lotów.

Pracownicy domagają 9,5% podwyżki płac i przeprowadza tak zwany „strajk ostrzegawczy”, przed dalszymi negocjacjami z Lufthansą w sierpniu.

Obecna sytuacja na lotniskach w Niemczech jest trudna zarówno dla pracowników, jak i pasażerów. Ale pracownicy nie są winni długiego oczekiwania, odwołanych lub nieodebranych lotów i zagubienia bagażu. Wręcz przeciwnie: służby obsługi naziemnej i siły bezpieczeństwa, które pozostały po dwóch latach pandemii, w tym masowych redukcji zatrudnienia, każdego dnia robią, co w ich mocy, aby utrzymać ruch lotniczy.

Lufthansa nazwała jednodniowy strajk „nierozsądnym” i stwierdziła, że ​​będzie to „niepotrzebne obciążenie” dla pasażerów.

Kolejna runda negocjacji między obiema stronami ma się odbyć 3 i 4 sierpnia.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Rezerwacja pociągów przez Google

Rezerwacja pociągów przez Google

Google wprowadziło możliwość rezerwacji biletów kolejowych w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Japoni. Dzięki podpięciu bezpośrednich oferty od usługodawców użytkownicy uzyskują dostęp do szczegółowej oferty kolejowej. Zaletą

Nasze usługi