Travelsupport.pl

Linie lotnicze odwołują kolejne loty. Będą problemy

Linie lotnicze odwołują loty

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Przygotuj się na chaos na lotniskach - To nie są żarty

Lufthansa i Eurowings odwołały w lipcu ponad 1000 lotów, ponieważ problemy z personelem na lotniskach odbijają się na podróżach lotniczych w Europie tego lata. ITA (kiedyś Alitalia) szykuje się do strajku. British Airways odwoła 8000 tysięcy lotów do października 2022r. To dopiero początek sezonu, szczyt dopiero przed nami. 

Które linie lotnicze odwołują loty?

Lufthansa odwołała w lipcu 900 lotów krajowych do Niemiec i Europy, a jej partnerska spółka lowcostowa Eurowings odwołała „kilkaset lotów” w celu ustabilizowania swojej działalności.  Ograniczenia Lufthansy koncentrują się w piątki, soboty i niedziele i stanowią 5 procent weekendowej przepustowości całego ich systemu lotniczego.

Wcześniej informowaliśmy o setkach odwołanych lotów przez British Airways oraz EasyJet. W tym tygodniu kolejne problemy przychodzą z Włoch gdzie tysiące włoskich pracowników linii lotniczych przygotowują się do strajku. W obliczu braku personelu pokładowego wiele tanich linii lotniczych odwołało środowe loty do i z Włoch. Linia lotnicza Ryanair odwołała 14 lotów między Londynem a Mediolanem oraz kilka lotów między Włochami a lotniskiem Stansted.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Linie lotnicze będą odwoływać loty również latem!

“Nadchodzące lato bez wątpienia będzie dużym wyzwaniem operacyjnym dla całej branży” – ostrzega prezes Lufthansa Group Carsten Spohr. “Jesteśmy również w pełni świadomi, że wielu partnerów, takich jak lotniska, kontrola ruchu lotniczego, firmy cateringowe, boryka się obecnie z poważnymi brakami kadrowymi”

Popyt na podróże gwałtownie rośnie, ale lotniska i linie lotnicze są cały czas słabo przygotowane do obsługi takiego napływu.

British Airways zostało już zmuszone do rezygnacji z 8000 lotów w swoim harmonogramie od marca do października 2022, podczas gdy EasyJet odwołał ostatnio 240 lotów między 27 maja a 10 czerwca.

Lotniska również mają duże problemy z personelem. Czerwcowe opóźnienia i problemy z bagażami na lotniskach w Dublinie, amsterdamskim lotnisku Schiphol i lotnisku w Manchesterze spowodowały ogromne zakłócenia dla tysięcy podróżnych.

Branża lotnicza rozpoczęła rekrutację, ale Air Council International – europejski organ handlowy ds. portów lotniczych – przewiduje, że tego lata opóźnienia na dwóch trzecich europejskich lotnisk są nieuniknione.

 

Potrzebujesz więcej informacji o liniach lotniczych? Wejdź na IATA.ORG

 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Liczba podróży służbowych wzrośnie w 2023

Liczba podróży służbowych wzrośnie 2023

Liczba podróży służbowych wzrośnie w 2023. Ostatni kwartał 2022 będzie pracowity i produktywny dla globalnych podróży służbowych, Travel Managerów i podróżnych. Ankieta na temat globalnych podróży służbowych z

Turkish Airlines nowa trasa do Melbourne

Turkish Airlines nowa trasa do Melbourne

Turkish Airlines uruchomią loty do australijskiego miasta Melbourne. Linie Lotnicze Turkish Airlines oświadczyły, że spółka zdecydowała się rozpocząć obsługę regularnych lotów do Melbourne w Australii,

Nasze usługi