Travelsupport.pl

Klasa biznes w podróży służbowej. Czy warto płacić więcej?

Klasa biznes w podróży służbowej

Udostępnij:

Czy klasa biznes jest warta dodatkowych wydatków. Czy można podróżować służbowo z niskim budżetem?

Podróże służbowe i klasa biznes. Małe duże oszczędności

Ponieważ wartość PLN w stosunku do EUR i USD systematycznie spada, należy spodziewać się, że bilety lotnicze będą droższe. Do tego dochodzą słynne już wytyczne FIT for 55, które również wpłyną na wzrost cen połączeń lotniczych z i do UE. Istnieje jednak kilka prostych sposobów dla firm, które są świadome swoich wydatków na podróże służbowe i już teraz szukają obniżenie kosztów podróży.

Największym pojedynczym wydatkiem dla wielu firm o globalnej perspektywie są długodystansowe podróże lotnicze. Kiedy Virgin Atlantic zaczęło latać w 1984 roku, klasa wyższa z Londynu do Nowego Jorku kosztowała trzy razy więcej niż najtańszy bilet ekonomiczny. To prawda, że ​rozkładane łóżka w obecnej klasie biznes znacznie przewyższają pierwotną ofertę biznesową, ale różnica w cenie wzrosła dziesięciokrotnie. Czy to nie jest dziwne?

Zastanawiające jest również to że np.  ni ma czegoś takiego jak nocny lot z Wielkiej Brytanii do USA lub Kanady. Tak więc płacenie za klasę biznes z rozkładanym łóżkiem w Virgin’s Upper Class lub British Airways Club World nie jest korzyścią, która usprawiedliwia 10x większy wydatek na podróż służbową.

Racjonalne podejście do podróży służbowych, może zaoszczędzić firmie kilkadziesiąt/set tysięcy PLN rocznie.  Korzystanie z usług profesjonalnego TMC, a najlepiej posiadanie własnego Travel Managera na etacie pozwoli na dodatkowe ograniczenia zbędnych wydatków. 

Firmy świadome wydatków na podróże służbowe mogą wprowadzać bardzo konkretne wytyczne do swojej polityki podróży służbowych. Dobrym przykładem jest zapis nakazujący podróżnym wracać z Noego Jorku lotem dziennym w niedzielę rano z JFK na Terminal 3 Heathrow Londyn. Dzięki temu jest bardziej ekonomicznie a firma, oszczędza tysiące PLN.

Klasa biznes w podroży służbowej czy stopover z noclegiem?

Jeśli firma podróżuje służbowo do do Azji lub Afryki, i często kupuje bardzo długie i drogie połączenia lotnicze w klasie biznes, warto rozważyć następujące rozwiązanie, które jednocześnie wygeneruje oszczędności i poprawi komfort długich podróży. 

Należy ograniczyć loty miedzy  godzinami od 9:00 do 21:00. Tak więc np. zamiast bezpośredniej podróży z Europy do Johannesburga lepiej skorzystać z  dziennego połączenie ze stolicy Niemiec do Abu Zabi, gdzie na lotnisku dobudowano doskonały hotel Premier Inn. Po dobrze przespanej nocy kontynuując podróż Etihadem do RPA w biały dzień. 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Delegacje służbowe 2023

Delegacje służbowe 2023 wg Airplus

Powrót delegacji służbowych będzie kontynuowany w 2023 r., Pandemia koronawirusa straciła na znaczeniu na całym świecie, a Chin rozluźniły przepisy dotyczących podróżowania. Specjalista ds. płatności korporacyjnych,

Nasze usługi