Travelsupport.pl

Kayak dla firm. Nowa platforma do organizacji podróży służbowych.

Kayak dla firm

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Pierwsze doniesienia o specjalnej wersji KAYAK Business Trip trafiły do nas już w listopadzie 2019r. W lutym 2021 pisaliśmy o pojawieniu się tej wersji w Internecie, która okazała się nie być żadną rewolucją. Jak widać decydenci w KAYAK’u przeanalizowali wyniki ostatnich badań rynkowych, które wskazują, że podróże służbowe w nabierają tempa, więc po ponad 20 miesiącach testów Kayak w pełni wprowadza na rynek swoje bezpłatne rozwiązanie do podróży służbowych, Kayak for Business.

Firma twierdzi, że już w ciągu ostatnich trzech miesięcy z tej wersji skorzystało ponad 3000 firm (w tym Travelsupport), głównie małych i średnich przedsiębiorstw z branż takich jak produkcja i budownictwo.

Na dzień dzisiejszy Kayak for Business jest dostępny w 60 lokalizacjach na całym świecie i w 28 językach.

Podróże służbowe w ładnej wersji

Jeżeli chodzi o zakres oferowanych funkcjonalności, wersja KAYAK do organizacji podróży służbowych nie jest skomplikowana. Wg nas jest to ładna i przejrzysta platforma do rezerwacji i gromadzenia podstawowych danych o podróżach służbowych pracowników. 

Kayak mówi, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy produkt został zaktualizowany, aby oferować integrację wydatków, przewidywanie cen i obniżone stawki korporacyjne. Firma twierdzi, że „Kayak for Business przenosi wrażenia z podróży rekreacyjnych do przestarzałego interfejsu świata podróży korporacyjnych…”

Sprawdziliśmy wszystkie możliwości tej platformy, szczególnie interesowały nas oferowane stawki korporacyjne oraz możliwość wprowadzania zasad polityki podróży służbowych, limitów wydatków i procesów akceptacji. O to co nam wyszło:

Hotelowe stawki korporacyjne

Porównywanie cen w Internecie nie jest łatwe. Aby prawidłowo porównać cenę noclegu oferowanego przez dany hotel np. na portalu Booking.com do ceny w Kayak, czy Hotels.com trzeba pamiętać, że cena to nie wszystko. Bardzo ważne są warunki rezerwacji. To czy oferta zawiera śniadanie, możliwość anulacji, lub dodatkowy rabat na gastronomię ma kolosalny wpływ na wynik naszego porównywania. 

Sprawdziliśmy kilka hoteli w KAYAK, i porównaliśmy ich oferty do Booking.com. Wyszło na to, że stawki korporacyjne, którymi chwali się Kayak najczęściej zaciągane są z systemu TRIP.com i o dziwo czesto są o kilka procent niższe niż oferowane przez Booking for Business

Kayak dla firm

Kontrola podróży służbowych

W tym przypadku przyznajemy, że jesteśmy zaskoczeni tym w jak prosty i przejrzysty sposób działa Kayak dla firm. Ta wersja jest wg nas idealna dla małych i średnich firm z nowoczesnym charakterem. Jeśli tylko firma potrafi posługiwać się kartami kredytowymi, Kayak dla firm jest interesującym rozwiązaniem. Kayak dla firm pozwala na szybkie stworzenie prostej polityki podróży służbowych, wprowadzenie limitów wydatków na hotele i bilety lotnicze.

Bardzo intersującym rozwiązaniem jest możliwość wprowadzenia limitów opartych nie tylko na cenie hotelu czy biletu lotniczego. Każdy Travel Manager doceni to że Kayak dla firm wymusi również na pracownikach rezerwowanie podróży służbowych z określonym wyprzedzeniem. 

kayak dla firm

Ładowanie własnych stawek korporacyjnych

Kayak dla firm, nie daje firmom możliwości pełnego załadowania ich własnych stawek korporacyjnych. W przypadku biletów lotniczych wygląda to lepiej niż w przypadku hoteli. Niemniej jednak jesteśmy zaskoczeni że Kayak dla firm w ogóle rozważył udostępnienie takiej możliwości swoim klientom. 

Kayak dla firm - podsumowanie

Uważamy, że pojawienie się Kayak dla firm będzie istotnym krokiem na drodze rozwoju w branży podróży służbowych. Firma Kayak, należąca do Grupy Booking.com, zauważyła trendy na rynku business travel. Coraz więcej małych i średnich firm przykłada większą wagę do wydatków na podróże służbowe, ale nie chcą one korzystać ze skomplikowanych i drogich platform do zarządzania podróżami (SAP Concur, Cytric, Getthere). Kayak dla firm daje im to czego szukają: prostotę i przejrzystość oraz dostęp do  najniższych cen na całym świecie. 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi