Travelsupport.pl

Jaka będzie przyszłość eSKY.pl?

Zaczęła się walka o przyszłość największego portalu turystycznego w Polsce. Czy eSky.pl zostanie przejęty przez Wirtualna Polska?
esky.pl i wirtualna polska

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Wg najnowszych informacji branżowych, firma eSky.pl oraz Wirtualna Polska spierają się o kwestie własnościowe. Wirtualna Polska jest właścicielem małego pakietu akcji firmy eSky.pl, ale do końca nie wiemy czy chce je sprzedać, bo nie widzi przyszłości dla branży turystycznej, czy może chce przejąć więcej akcji ponieważ widzi dobrą okazję.

Czy eSky.pl zostanie przejęty przez grupę Wirtualna Polska?

Bez wątpienia eSky.pl przed pandemią był największym internetowym sprzedawcą biletów lotniczych w Polsce. Firma działała na 60 rynkach zagranicznych. Taki podmiot był dobrą inwestycją dla Wirtualnej Polskie, która od kilku lat inwestowała w branże turystyczną (WP jest między innymi właścicielem Wakacje.pl). Ostatecznie, kilka lat temu Wirtualna Polska zainwestowała w eSky.pl kupując mniejszy pakiet akcji. Teraz, przez pandemie, eSKY.pl, tak jak cała branża, znalazł się w trudniejszej sytuacji. Dlatego prawdopodobne jest to, że WP chce wykorzystać ten moment do sprzedać swoje udziały z jakimś zyskiem. Możliwe jest też, że Wirtualna Polska chce jednak przejąć większy pakiet akcji po niższych cenach, bo widzi szanse na odrodzenie się biznesu turystycznego w niedalekiej przyszłości. Będziemy obserwować tę historie i poinformujemy Was o najważniejszych wydarzeniach. 

A może trafi do General Atlantic razem z Kiwi.com, Flixbus, Uber i Airbnb?

Mamy informacje również o drugiej stronie sytuacji między eSky.pl a Wirtualną Polską. Jeszcze przez covidem, Wirtualna Polska chciała sprzedać swoje udziału w eSky.pl dużemu funduszowi inwestycyjnemu o nazwie General Atlantic, który inwestuje między innymi w firmy takie jak UBER, Airbnb, Flixbus oraz bardzo podobną firmę do eSKY.pl czyli czeskie KIWI.com. Naszym zdaniem przejęcie eSky.pl przez General Atlantic byłoby dla tej firmy szansą na szybszą odbudowę po okresie pandemii.  

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nowe hotele lista 2021

Nowe hotele w Polsce już otwarte. Lista 2021

Sytuacja na rynku hotelowym jest nadal trudna. Powody do obaw mają firmy, które zainwestowały w budowę hoteli biznesowych. Mimo tego w tym roku oddano do użytku kilka bardzo ciekawych obiektów.

Nasze usługi