Travelsupport.pl

Hertz i Uber – elektryczna rewolucja

Hertz samochody elektryczne

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Hertz i Uber wprowadzają do Europy partnerstwo w zakresie pojazdów elektrycznych.

Jedna z największych na świecie wypożyczalni samochodów – firma Hertz, wspólnie z Uberem uzgodniły nowe partnerstwo, aby udostępnić nawet 25 000 pojazdów elektrycznych (EV) w głównych miastach europejskich. Pojazdy elektryczne producentów takich jak Tesla i Polestar zostaną początkowo udostępnione kierowcom Ubera w Londynie od tego stycznia 2023. Dalszym celem ma być rozszerzenie programu na miasta takie jak Paryż i Amsterdam.

Uber i Hertz mają już podobną umowę w USA, która pozwala około 50 000 kierowcom Ubera wypożyczyć samochody elektryczne Tesli, aby realizować łącznie ponad 24 miliony przejazdów.

Nowa umowa europejska będzie głównym elementem celu Ubera, jakim jest stanie się platformą o zerowej emisji w Londynie do 2025 roku, a następnie osiągnięcie tego samego statusu w całej Europie do 2030 roku.

Rozszerzenie  współpracy z Hertz i UBER na Europę znacznie przyspieszy przejście na zerową emisję, pomagając kierowcom obniżyć koszty eksploatacji i oczyścić transport miejski.   

Udostępniając pojazdy elektryczne kierowcom HERTZ i UBER  przyczynią się do zmniejszenia emisji CO2 w europejskich miastach, ale także zwiększenia  elektryfikacji.

Hertz inwestuje w stworzenie największej floty pojazdów elektrycznych na świecie. Partnerstwo z Uberem zapewni dalsze przewodzenie w szybko zmieniającym się krajobrazie mobilności w całej Europie.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Amadeus NDC

Amadeus wzmacnia swoją ofertę NDC

Amadeus podpisał umowę z Lufthansa Group na oferowanie treści pochodzących z NDC (New Distribution Capability) Umowa obejmuje oferty Lufthansy, SWISS, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Air Dolomiti i

Nasze usługi