Travelsupport.pl

GDS’y Sabre, Amadeus i Travelport usuwają Areoflot z systemów

GDS'y usuwają Areoflot z systemów

Udostępnij:

Aeroflot właśnie znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Trzy największe globalne systemy dystrybucji ofert lotniczych – Sabre, Amadeus i Travelport usunęły ze swoich systemów taryfy lotnicze.

Sabre był pierwszym z głównych światowych systemów dystrybucji, który wydał oświadczenie, że zrezygnował z dystrybucji z rosyjskimi liniami lotniczymi z większościowym udziałem rządu.

Decyzja została podjęta po inwazji rosyjskich sił zbrojnych na sąsiednią Ukrainę w zeszłym tygodniu.

Aeroflot już nie był w stanie latać w wielu przestrzeniach powietrznych i lądować w wielu krajach na całym świecie.

Sabre twierdzi, że usuwa loty Aeroflot ze swojego GDS, uniemożliwiając przewoźnikowi otrzymywanie rezerwacji w przód od biur podróży, internetowych biur podróży, firm zarządzających podróżami i innych sprzedawców biletów podłączonych do systemu.

Dyrektor generalny Sean Menke mówi, że firma „zajmuje stanowisko wobec tego konfliktu militarnego”.

„Przestrzegamy i nadal będziemy przestrzegać sankcji nałożonych na Rosję” – dodaje. „Ponadto dzisiaj ogłosiliśmy, że Sabre rozwiązało umowę dystrybucyjną z Aeroflotem, usuwając jej zawartość z naszego GDS”.

Sprzedawcy, którzy nie są połączeni z linią lotniczą za pośrednictwem GDS, nadal będą mogli rezerwować bilety.

Przedstawiciel firmy Amadeus mówi: „W świetle ataków na Ukrainę natychmiast wstrzymaliśmy wszelkie nowe planowane projekty komercyjne w Rosji”.

Urzędnik kontynuuje: „Możemy potwierdzić, że zaczęliśmy wstrzymywać dystrybucję taryf Aeroflot w naszych systemach. Jednocześnie nadal oceniamy i oceniamy potencjalny wpływ sankcji międzynarodowych nałożonych na Rosję i wszelkich środków zaradczych ze strony Rosji. “

Travelport został poproszony o stanowisko w sprawie taryf Aeroflot w GDS.

Jako ostatni z trzech głównych GDS, który zajął stanowisko, urzędnik mówi, że współpracuje z rządami na całym świecie w celu utrzymania sankcji nałożonych na Rosję.

Urzędnik dodaje: „Podjęliśmy decyzję o natychmiastowym zawieszeniu sprzedaży Aeroflotu z platformy”.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

ceny hoteli 2022

Firmy mogą mieć problem z cenami noclegów.

W Travelsupport przygotowujemy się do przeprowadzenia większego badania rynku hotelowego pod kątem cen dla klientów korporacyjnych w 2022r.Zastanawiamy się w jakim stopniu podwyżki cen energii,

Nasze usługi