Travelsupport.pl

Eventy firmowe i targi podbijają ceny noclegów

Eventy firmowe i targi

Udostępnij:

Powiało optymizmem na rynku podróży służbowych i MICE

Zgodnie z nowym raportem firmy Cvent 75% menedżerów ds. podróży służbowych w Europie spodziewa się, że liczba podróży służbowych w 2022 r. przekroczy poziomy z 2019 r.,

Firma Cvent to wiodący na rynku dostawca technologii do obsługi segmentu MICE (Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions). W najnowszemu raporcie opublikował dane, które przybliżają aktualne trendy w zakresie podróży służbowych. Raport ujawnia znaczny poziom optymizmu wśród menedżerów podróży służbowych. Trzy czwarte (75%) respondentów spodziewa się, że liczba podróży w 2022 r. w ich organizacji przekroczy poziom z 2019 r., przy czym ponad jedna trzecia (32%) twierdzi, że oczekuje „znacznego wzrostu”. Według respondentów powody zwiększonej liczby podróży to:

  • „Istnieje potrzeba, aby nasi pracownicy spotykali się twarzą w twarz w celach szkoleniowych i biznesowych”.
  • „Nasza firma musi uczyć się na innych rynkach”.
  • „Chcemy rozwijać się na arenie międzynarodowej: nowi partnerzy, klienci i inwestorzy”.
  • „Więcej podróży podkreśla nasze pragnienie poszerzenia naszej ekspozycji na nowe rynki”.

Raport ujawnia również, że większość (81%) respondentów spodziewa się, że ich budżet podróży służbowych wzrośnie w 2022 r. w porównaniu z poziomami wydatków z 2019 r. Chociaż wzrost ten jest częściowo związany z rosnącymi kosztami linii lotniczych i hoteli. 88% ankietowanych menedżerów ds. podróży korporacyjnych wskazuje na wyraźny wzrost liczby rezerwacji hotelowych związanych z organizacją spotkań i wydarzeń firmowych, a 64% wskazuje na dynamiczny powrót podróży w związku z koniecznością obecności na targach branżowych i konferencjach.

 

Podróże służbowe będą drożeć w 2022 i w 2023

Według Global Business Travel Forecast 2023, opublikowanej przez CWT oraz Global Business Travel Association (GBTA), przewiduje się, że światowe ceny podróży służbowych będą nadal rosły w pozostałych miesiącach 2022 r. i przez cały 2023 r.
Według raportu, który wykorzystuje anonimowe dane wygenerowane przez CWT i GBTA, z publicznie dostępnymi informacjami branżowymi oraz modelami ekonometrycznymi i statystycznymi, głównymi czynnikami wpływającymi na spodziewany wzrost cen są rosnące ceny paliw, niedobory siły roboczej i presja inflacyjna na koszty surowców.

 

Szacujemy, że koszt jednego uczestnika spotkań i wydarzeń w 2022 r. będzie o około 25% wyższy niż w 2019 r., a przewiduje się, że w 2023 r. wzrośnie o kolejne 7%. Oprócz stłumionego popytu wydarzenia korporacyjne konkurują teraz z wieloma innymi rodzajami wydarzeń, które zostały odwołane w 2020 r. A ponieważ wiele firm zrezygnowało z powierzchni biurowej podczas pandemii na rzecz pracy zdalnej, teraz rezerwuje miejsca na spotkania oraz eventy firmowe, aby umożliwić lepszą integracje pracowników.

Ceny noclegów w hotelach będą najwyższe w historii

Ceny hoteli gwałtownie wzrosły w niektórych częściach świata, w tym o 22% w Ameryce Północnej i o 31,8% w Europie. Wzrost napędzany jest przez przyspieszone ożywienie gospodarcze po pandemii.
Wzrost stawek hotelowych jest spowodowany silnym odbiciem liczby podróży służbowych w  2022 r., oraz dynamicznie rosnącymi liczbami podróży grupowych na spotkania i imprezy firmowe. Przewiduje się ze rosnący popyt utrzyma się do końca 2022, co istotnie wpłynie na dalszą presję na średnie dzienne stawki hotelowe.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Podróże służbowe z Booking.com

Podróże służbowe z Booking.com i Traxo

Booking.com chce ulepszyć swoje narzędzie do rezerwacji online dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Firma nawiązała współpracę z  firmą Traxo, która zajmuje się rozwiązaniami IT

Podróże służbowe do UK

Podróże służbowe do UK bez żadnych restrykcji

Wielka Brytania rezygnuje z obostrzeń w podróżowaniu. 18 marca 2022 Wielka Brytania poinformowała, że zawiesza wszystkie obostrzenia covidowe, dotyczące podróży służbowych i turystycznych. Przyjeżdżający na

Nasze usługi