Travelsupport.pl

Dyrektor generalny United Airlines przewiduje, że podróże służbowe „powrócą w całości”

Powrót podróży służbowych

Udostępnij:

Podróże służbowe to nie jest spotkanie w Zoom czy Teams

Podróże służbowe wrócą „w pełni”, gdy pandemia spowszednieje, co stanie się zapewne niebawem. Aplikacje typu Zoom i Teams prawdopodobnie prędzej zastąpią rozmowy telefoniczne niż loty i podróże służbowe, mówi dyrektor generalny United Airlines Scott Kirby. Oczywiście Kirby, jak prawie wszyscy szefowie linii lotniczych, musi być optymistycznie nastawiony, ale jego szeroka opinia o podróżach służbowych odnosi się do istoty długich lotów i samotnych pobytów w hotelach.

„Podróże służbowe nie dotyczą transakcji, nie chodzi o odbieranie telefonu i zadawanie szybkich pytań, które Zoom i Teams zawsze mogą zastąpić. Chodzi o spotykanie ludzi, rozmawianie o ich rodzinach, wyjście na miasto i wypicie drinka lub pójście na kolację, i tam właśnie rozwijają się te relacje, a relacje są naprawdę tym, co napędza biznes i co napędza możliwości. Szczęście wynikające z osobistej obecności po prostu nie istnieje podczas rozmowy Zoom”. Kirby przyznaje, że wzrost popularności platform do czatów wideo, takich jak Zoom, Microsoft Teams i Webex, wraz z wydarzeniami hybrydowymi, które łączą elementy osobiste i zdalne, oznacza „pewne różnice” w sposobie, w jaki prowadzimy działalność w przyszłości .

„Myślę, że Zoom i (wydarzenia online) zastąpią rozmowy telefoniczne, ale nie zastąpi to budowania relacji i osobistej reakcji. Jestem głęboko przekonany, że podróże służbowe wróci w pełni”

Identyczne podejście prezentują inni decydenci z branży podróży służbowych i branży lotniczej. Prezes Emirates Tim Clark i inni dyrektorzy globalnych linii lotniczych również spodziewają się pełnego ożywienia w zakresie podróży służbowych. „Wierzę, że podróże służbowe powrócą do końca przyszłego roku” – powiedział Clark w poniedziałek w jednej z najbardziej optymistycznych prognoz międzynarodowych podróży służbowych. Dodał, że Emirates spodziewa się „bardzo silnego” popytu biznesowego również w 2023 i 2024 roku.

Lukratywnych podróżnych biznesowych w dużej mierze brakowało na wczesnych etapach ożywienia Covid-19. Urlopowicze oraz odwiedzający przyjaciele i krewni podróżujący wypełnili samoloty na całym świecie, ponieważ wskaźniki szczepień wzrosły, a ograniczenia złagodniały. Powrót korporacyjnych wojowników drogowych jest kolejnym niezbędnym krokiem, aby większość branży lotniczej wróciła do dobrej kondycji finansowej. I, przynajmniej w USA, miało to nastąpić we wrześniu, dopóki wariant Delta nie zahamował powrotów do biura i wielu potencjalnych podróży.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

bezpośrednie rezerwacje hotelowe

Bezpośrednie rezerwacje hotelowe w Trivago

Trivago rozpoczyna testowe udostępnianie możliwości  bezpośredniej rezerwacji ofert hotelowych. Co to znaczy? Chodzi o to, że będzie można zarezerwować ofertę pochodzącą bezpośrednio ze strony hotelowej

Nasze usługi