Travelsupport.pl

Dynamiczne zarządzanie limitami wydatków na noclegi służbowe

dynamiczne limity wydatków

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Egencia – jedna z największych i najnowocześniejszych firm typu TMC (Travel Management Company) na świecie wprowadza nowe narzędzie do dynamicznego zarządzania polityką podróży służbowych. Narzędzie skupia się na limitach wydatków na noclegi podczas podróży służbowej. Wykorzystuje do tego algorytm oparty na sztucznej inteligencji, którego zadaniem jest automatyczne i dynamiczne dostosowywanie limitów cen hoteli do średniej ceny noclegu w danym mieście w chwili rezerwacji. Jest to odpowiedź Egencia na nowy trendu w zarządzaniu podróżami służbowymi, czyli dynamiczne limity wydatków. Pisaliśmy o tym w czerwcowym artykule “Dlaczego firmowa polityka podróży nie pozwala zaoszczędzić pieniędzy?

Egencia dąży do tego, aby nowe narzędzie całkowicie automatyzowało proces, który teraz odbywa się ręcznie. Obecnie to Travel Managerowie samodzielnie analizują stawki hoteli w określonej lokalizacji w celu ustalenia średniej ceny, aby na jej podstawie wyznaczyć limit wydatków dla pracowników. Z uwagi na nakład pracy jakiego to wymaga, mogą to robić jedynie dla głównych destynacji, do których podróżują pracownicy firmy. Narzędzie Egencia ma za zadanie dynamicznie i automatycznie ustalać limity wydatków na noclegi miasto. Algorytm stale dostosowuje limit do wahań rynkowych, zmniejszając tym samym wydatki na noclegi.

Funkcja limitu stawek integruje się z Egencia Analytics Studio, aby umożliwić menedżerom podróży otrzymywanie szczegółowych raportów, które wyraźnie pokazują medianę stawki, i zrealizowane oszczędności. 

Na podstawie programu pilotażowego Egencia twierdzi, że funkcja ta może zapewnić średnie oszczędności w wysokości 20 USD na rezerwację hotelu.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi