Travelsupport.pl

Ceny hoteli będą znacznie wyższe w 2022r.

Ceny hoteli 2022

Udostępnij:

Według najnowszej analizy przygotowanej przez CTW i GBTA większość Travel Managerów spodziewa się, że ceny hoteli wzrosną na całym świecie o 10 procent w 2022 r. i o kolejne 10 procent w 2023 r. W tym samym raporcie czytamy prognozę dotyczącą wzrostu cen biletów lotniczych o 3,3 procent w 2022 roku i 3,4 procent w 2023r. Wzrosty kosztów podróży służbowych spowodowane są wieloma czynnikami, między innymi rosnącym popytem po pandemii, ograniczeniami w wydajności, celami w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz rosnącymi kosztami pracy i paliwa.

Prognoza opiera się na modelach statystycznych opracowanych przez GBTA oraz anonimowych danych transakcyjnych z globalnego portfela klientów CWT z ostatnich dziesięciu lat. 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Światowe ceny hoteli spadły o 8,3 procent w 2020 roku i o kolejne 17,7 procent w 2021 roku, przy czym ceny w III kwartale tego roku nadal spadły o około 25 procent w porównaniu z poziomem z 2019 roku. Jednak w miarę jak ożywienie w zakresie podróży służbowych i prywatnych nabiera tempa, oczekuje się, że średnie stawki na całym świecie wzrosną o 10 procent w przyszłym roku.


Oczekuje się, że hotele 4* i 5* oraz obiekty konferencyjne  odnotują wyższy poziom obłożenia – a tym samym wyższe stawki za pokoje – w miarę powrotu podróży służbowych oraz powrotu większych spotkań firmowych.  

Ceny biletów lotniczych w 2022 i 2023

W ciągu najbliższych dwóch lat spodziewany jest wzrost cen biletów lotniczych (o 3,3 proc. w 2022 r. i 3,4 proc. w 2023 r.) ponieważ linie lotnicze będą wracać dłużej do poziomów sprzed pandemii,  cały czas będą uzależnione od popytu ze strony turystów (FIT’ów). którzy będą wywierać presję na ceny biletów lotniczych. Osoby podróżujące w interesach będą konkurować o ograniczone możliwości przewozowe z osobami podróżującymi w celach wypoczynkowych. Istnieje jednak duże zagrożenie, że popyt wzrośnie szybciej niż wydajność linii lotniczych, w efekcie wzrost cen może przewyższyć przewidywany przez autorów 3,3% wzrost.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi