Travelsupport.pl

Ceny biletów lotniczych będą szybko rosnąć

ceny biletów lotniczych

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Ceny biletów lotniczych będą rosły przez ceny ropy i brak nowych samolotów

 

Ceny biletów lotniczych, które szybko rosły w ciągu ostatnich kilku miesięcy, będą rosły jeszcze szybciej w kolejnych kwartałach. Powodem będzie rosnąca cena ropy naftowej oraz brak nowych samolotów dostarczanych przez Boeing’a i Airbus’a.

Gdy międzynarodowe podróże służbowe szybko powracają, gdy Chiny usuwają ograniczenia związane z Covid-19, zaczyna wychodzić na jaw surowa prawda – na świecie rozpaczliwie zaczyna brakować samolotów. Podczas gdy linie lotnicze, takie jak United Airlines czy Air India, składają lub chcą złożyć zamówienia na odrzutowce, których liczba sięga setek, Boeing i Airbus szykują kosmiczne kontrakty i historycznymi cenami. Ograniczenia w łańcuchu dostaw oznaczają, które jeszcze nie zniknęły, sprawią, że zakontraktowane samoloty prawdopodobnie nie będą dostarczane na czas. Szacuje się, że globalny popyt na nowe samoloty pasażerskie wynosi obecnie 12 720 samolotów.

 

Tanio już było

Ludzie przyzwyczaili się do niższych cen biletów lotniczych podczas pandemii i chwilę po niej. Ponowne otwarcie chińskiej gospodarki bezsprzecznie wpłynie na globalny wzrost cen biletów lotniczych. Stanie się ty nie tylko przez bark nowych samolotów, ale również przez wzrost cen ropy. Ropa podczas pandemii kosztowała średnio 35 USD za baryłkę, szacunki na rok 2023 i 2024 mówią o średnie cenie 90-120 USD.

 

Boeing i Airbus, producenci samolotów, którzy w dużej mierze cieszą się duopolem dostarczającym samoloty pasażerskie, są wyprzedani, jeśli chodzi o ich najpopularniejsze modele wąskokadłubowe co najmniej do 2029 roku.

Na początku grudnia 2022 Airbus wycofał się z dostawy 700 odrzutowców w tym roku, powołując się na problemy z łańcuchem dostaw i powiedział również, że skok kosztów energii w Europie będzie szczególnie dotkliwy dla  wszystkich kooperantów z branży lotniczej.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi