Travelsupport.pl

Booking Expedia Tripadvisor walczą z fake’owymi opiniami

Booking Expedia Tripadvisor

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Trzy największych firm z branży turystycznej Booking, Expedia i Tripadvisor łączą siły, aby stworzyć globalną koalicję na rzecz wiarygodnych recenzji, które pomogą konsumentom podejmować świadome decyzje zakupowe.

Firmy spotkały się w już październiku 2022 roku w San Francisco na konferencji zorganizowanej przez Tripadvisor. Eksperci z branży wypowiadali się na temat wykrywania fałszywych recenzji. Konferencja zakończyła się utworzeniem formalnej koalicji, która następnie spotka się w Brukseli w dniach 5-6 grudnia 2023 na drugiej konferencji zorganizowanej przez Amazon. Grupa złożona z Booking, Expedia i Tripadvisor będzie się skoncentrować na kluczowych obszarach, aby chronić konsumentów i partnerów przed fałszywymi recenzjami, w tym na:

Opracowaniu wspólnych standardów i definicji do stosowania w całej branży dotyczących tego, co stanowi fałszywą recenzję oraz innej nomenklatury i pomiaru moderacji treści.

Zdefiniowaniu najlepszych praktyk w zakresie hostingu recenzji online oraz udostępniania informacji na temat zaktualizowanego procesu moderacji treści i metod wykrywania fałszywych recenzji.

Udostępnianiu informacji dotyczących sposobu działania nieuczciwych podmiotów, np. firm sprzedających fałszywe recenzje firmom chcącym nieuczciwie i niewłaściwie poprawić swoją reputację.

Współpracy z naukowcami i liderami polityki publicznej w celu promowania korzyści dla konsumentów wynikających z treści recenzji i wspierania wysiłków branży mających na celu zwalczanie publikowania fałszywych recenzji.

Chociaż członkowie koalicji podkreślają znaczenie współpracy, nie oznacza to, że spodziewają się zacząć robić wszystko w ten sam sposób.

Na każdej platformie obowiązują inne standardy i wymagania dotyczące przesyłania recenzji, ale wszyscy zgadzają się, że w witrynach internetowych nie wolno umieszczać fałszywych lub stronniczych recenzji. Booking Expedia Tripadvisor wierzą, że istnieje możliwość zwalczania oszustów jako wspólnego wroga, przy jednoczesnym zachowaniu własnego podejścia do moderowania treści.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Ryanair loty do Albanii z Warszawy

Ryanair loty do Albanii z Warszawy

Ryanair planuje 17 nowych tras ze stolicy Albanii Tirany. Linia lotnicza wprowadzi loty do Albanii w zimowym rozkładzie 2023/24. Albania stanie się 37 krajem w

Nasze usługi