Travelsupport.pl

Booking.com inwestuje w swój własnych fintech, aby poprawić płatności.

Udostępnij:

Booking.com stworzył spółkę zależną, której celem będzie poprawa rozwiązań płatniczych dostępnych w Booking Holdings.

Na czele jednostki fintech stanie starszy wiceprezes Daniel Marovitz, który przez ostatnie cztery lata kierował produktami płatniczymi Bookings.

Zespół nowej jednostki znajduje się w Amsterdamie i Szanghaju, a w tym roku planuje się zwiększenie jego wielkości do ponad 400.

Jednostka będzie działać jako niezależna firma rozwijająca nowe produkty w celu zwiększenia wydajności i „tworzenia potencjalnych nowych strumieni przychodów” dla Booking.

Marovitz mówi: „Połączenie transakcji transgranicznych i międzywalutowych jest bolesnym punktem dla rynku, a tym samym szansą dla nas. Rynki mają bardzo różne praktyki i metody płatności, a wypełnienie luki między nimi pomaga złagodzić tarcia i zwiększa wartość, jaką wnosimy jako globalny pośrednik. 

Ostatnio Glenn Fogel, dyrektor generalny Booking Holdings, określił platformę płatności jako „fundamentalną dla realizacji firmowej strategii rozwoju”.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Lufthansa zamyka Business Lounge w Düsseldorfie

Lufthansa zamyka Business Lounge w Düsseldorfie

Grupa Lufthansa na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłosiła, że „Senator Lounge” na lotnisku w Düsseldorfie będzie tymczasowo zamknięty z powodu prac remontowych rozpoczynających się w dniu 20 listopada

Nasze usługi