Travelsupport.pl

Bleisure i polityka podróży służbowych

Bleisure i polityka podróży służbowych

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Wszyscy szukamy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Idea podróży „bleisure” jest odpowiedzią na te potrzeby. Popularność bleisure została zapoczątkowana przez osoby podróżujące w interesach, które oczekiwały  od swoich pracodawców czegoś więcej niż owocowych czwartków. W czasach, gdy firmy starają się przyciągnąć talenty i utrzymać wartościowych pracowników nadszedł czas, aby zaktualizować politykę podróży służbowych. Mimo tego, że część managerów finansowych może wzdrygać się na myśl o dodaniu bleisure do firmowej polityki podróży, istnieje kilka doskonałych powodów, aby to zrobić.

 

Ale najpierw przyjrzymy się, czym dokładnie jest bleisure.

Co to jest Bleisure?

Bleisure stało się popularnym trendem w podróżowaniu w ostatnich latach, ponieważ coraz więcej osób szuka sposobów na połączenie biznesu i przyjemności. Wycieczki Bleisure pozwalają podróżnym maksymalnie wykorzystać swój czas, łącząc pracę i zabawę.

Jeśli masz konferencję służbową w Gdańsku, możesz przedłużyć swój pobyt o weekend, aby pozwiedzać lub odpocząć na plaży.

Osoby podróżujące w celach rekreacyjnych często odkrywają, że mogą zaoszczędzić pieniądze, łącząc podróż służbową i rekreacyjną i wyciągając więcej z podróży.

Ponadto wycieczki bleisure mogą być świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi i nowych kultur. Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić pieniądze, czy po prostu chcesz jak najlepiej wykorzystać swój czas, warto rozważyć podróż bleisure.

Powody, dla których warto dodać Bleisure do firmowej polityki podróży

 
1. Obniża wydatki na podróże służbowe dzieląc je sprawiedliwie między firmę i pracownika.

 

Wyjazd służbowy w niedzielę wieczorem na wczesne poniedziałkowe spotkanie, a potem wieczorny powrót do domu, sprawia, że spędzasz więcej czasu na czekaniu na lotniskach niż na samym spotkaniu. Właśnie w takich sytuacjach z pomocą przychodzi bleisure travel. Umożliwia wcześniejszy wylot w  piątek, spędzenie weekendu na zwiedzaniu lub wypoczynku i standardowy powrót w poniedziałek po spotkaniu. Firma ponosi koszty przelotów, a pracownik zakwaterowania.  

 

Dzięki dobrze zaimplementowanym podróżom bleisure firmy mogą oszczędzać również na transferach i taksówach.  Jeśli pracownik, po zakończonej konferencji firmowej zdecyduje się na przedłużenie swojego pobytu np. w ramach urlopu, zapłaci tylko za część rekreacyjną pobytu i transport z powrotem na lotnisko. Firma pokrywa koszty biletu lotniczego, ale ewidentne oszczędności na transferze.

 

Podróże z osobą towarzyszącą. Większość pokoi hotelowych jest przystosowana do zakwaterowania dwóch osób. Bleisure w polityce podróży służbowych może umożliwiać pracownikom podróże służbowe z osobą towarzyszącą bez zwiększenia wydatków firmy. W takiej sytuacji pracownik pokrywa koszt osoby towarzyszącej w pokoju – najczęściej jest to tylko koszt śniadania.

 

Możliwość gromadzenia punktów lojalnościowych jest przedmiotem dyskusji, ale potencjalnie może być zaletą podróży bleisure. To, kto zatrzymuje punkty, często zależy od tego, kto płaci za podróż, oraz od indywidualnej polityki firmy w zakresie podróży służbowych. W przypadku, gdy pracownik składa wniosek o zwrot kosztów po dokonaniu płatności własną kartą kredytową, może śmiało zachować punkty lojalnościowe. W przypadku punktów programu lojalnościowego w hotelu, w zależności od Twojej firmy, możesz zatrzymać punkty nawet na część wypoczynkową pobytu. Sprawdź u swojego pracodawcy, jaka jest jego polityka dotycząca programów lojalnościowych.

 

 

3. Zwiększona kreatywność 
 

Nie ma nic lepszego niż wakacje lub nowe doświadczenia, aby odblokować kreatywność. Podróże czynią cuda, aby się zainspirować i dać perspektywę na to, co jest ważne. Ponadto zwolnienie tempa i zrobienie sobie przerwy jest kluczem do odnowienia pomysłów i zachowania sprawności umysłowej.

3. Korzyści dla pracodawcy
 

Nie ma to jak zadowoleni pracownicy. Zadowoleni pracownicy to produktywni pracownicy, a włączenie wypoczynku do swojej polityki podróżniczej to świetny sposób na osiągnięcie tego celu.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nowe trendy w podróżach służbowych

Nowe trendy w podróżach służbowych 2023

3 nowe trendy w podróżach służbowych wpłyną na politykę podróży w firmach i pracę Travel Managerów. Jesteśmy świadkami powstawania nowego rozdziału w branży podróży służbowych.

Booking.com rozwija program

Booking.com rozwija program Travel Sustainable

Booking.com – Największy globalny OTA, świętuje pierwszą rocznicę swojego programu Travel Sustainable, czyli inicjatywy mającej na celu zapewnienie użytkownikom informacji o tym, które hotele działają

Lotnisko Frankfurt

Lotnisko Frankfurt z nową technologią

Podróżni na lotnisku we Frankfurcie wkrótce będą mieli większy dostęp do bezdotykowej technologii biometrycznej do odprawy, bezpieczeństwa i wejścia na pokład, a udogodnienia zostaną wprowadzone

Nasze usługi