Travelsupport.pl

Bezpośrednie pociągi Paryż-Berlin od 2024

Bezpośrednie pociągi

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Francja i Niemcy obiecują bezpośrednie pociągi Paryż-Berlin od 2024r.

Najkrótszy czas podróży pociągiem z Paryża do Berlina to 8 godzin i 6 minut, z około 21 pociągami dziennie. Wydaje się, że to dużo czasu w porównaniu z połączeniem lotniczym.

Ponieważ nie ma bezpośrednich pociągów z Paryża do Berlina, można wybrać kilka różnych tras, aby dostać się do Berlina z Paryża, głównie przez Mannheim lub Karlsruhe, korzystając z kombinacji szybkich pociągów TGV, Thalys lub ICE.  

Bezpośrednie połączenie koleją dużych prędkości z Paryża do Berlina wyeliminowałoby konieczność przesiadania się podróżnych w Kolonii lub Frankfurcie. Jednak, bez dodatkowych ulepszeń infrastruktury nowa bezpośrednia usługa prawdopodobnie zajmie około 8 godzin podróży lub mniej więcej tyle samo, co obecne usługi przesiadkowe.

Loty między Paryżem a Berlinem trwają około 1 godziny i 45 minut.

Według strony internetowej Deutshe Bahn i SNCF  obsługiwane są codziennie 24 pociągi między Francją a Niemcami. Pociągi bezpośrednio łączą Paryż i inne francuskie miasta z Frankfurtem, Monachium, Stuttgartem i innymi niemieckimi miastami.

 

Pociąg bezpośredni Berlin Paryż ma sens.

Niemieckie przedsiębiorstwo kolejowe Deutsche Bahn i jego francuski odpowiednik SNCF planują szybkie i bezpośrednie połączenie kolejowe między stolicami Berlina i Paryża od końca 2023 roku.

Firmy planują zapewniać codzienną podróż w obie strony między Paryżem a Berlinem przez niemiecki Frankfurt, ponieważ szybkie bezpośrednie połączenie między dwiema stolicami ma sens. 

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Nasze usługi