Travelsupport.pl

Anglia luzuje restrykcje. Wjazd bez testów dla zaszczepionych.

Anglia luzuje restrykcje

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson potwierdził, że w pełni zaszczepieni podróżni nie będą już musieli zdawać żadnych testów na Covid-19 po przybyciu do Anglii.

UWAGA: Nowe zasady jak na razie będą dotyczyć tylko Anglii. Nie mamy jeszcze potwierdzonych informacji o Irlandii, Szkocji, Walii…

Johnson ujawnił zmianę polityki podczas wizyty w szpitalu w poniedziałek (24 stycznia). Sekretarz ds. transportu Grant Shapps potwierdził później, że zmiana zostanie wprowadzona od 4 rano 11 lutego podczas przemówienia w Izbie Gmin.

Osoby przyjeżdżające do Anglii, które nie są w pełni zaszczepione, będą musiały wykonać test przed wyjazdem i test PCR w dniu lub przed drugim dniem po przybyciu do Anglii. Wszyscy pasażerowie, niezależnie od statusu szczepień. nadal będzie musiał wypełnić formularz lokalizacyjny pasażera.

Rząd Wielkiej Brytanii ustala zasady podróżowania do Anglii, ale rządy zdecentralizowane w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej zazwyczaj stosują tę politykę.

Potwierdzenie nowej polityki przez Johnsona nastąpiło kilka godzin po tym, jak dyrektorzy wiodących brytyjskich linii lotniczych wezwali rząd do zniesienia ograniczeń Covid-19, aby umożliwić powrót podróży lotniczych do „prawie normalności”.

Rezeruj podróże przez nasz Program Lojalnościowy https://travelsupport.pl/program-lojalnosciowy/

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.