Travelsupport.pl

250 mln USD za włoskie linie lotnicze

Lufthansa linie lotnicze

Udostępnij:

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Linie lotnicze Lufthansa Group złożyły ofertę kupna 40 procent udziałów we włoskich państwowych liniach lotniczych ITA Airways. Oferta pojawia się po wieloletnim procesie zakupowym, znanym w branży lotniczej pod nazwą „konkurs piękności”. Konkurs ofert trwa już ponad 5 lat i ma na celu znalezienie strategicznego partnera dla ITA Airways, czyli pozostałości o upadłych w 2017 roku liniach AlItalia.

Warunki finansowe oferty nie zostały upublicznione, ale Lufthansa poinformowała w środę , że jej wstępna oferta dotycząca pakietu mniejszościowego obejmuje przejęcie pełnej kontroli nad ITA w przyszłości. Włoski dziennik Corriere della Sera oszacował wcześniej wartość oferty na 250-260 mln USD (230-240 mln EUR). Niemiecka grupa linii lotniczych i włoskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów muszą następnie uzgodnić protokół, który umożliwiłby rozpoczęcie wyłącznych negocjacji w sprawie ostatecznych warunków umowy.

firmowa polityka podróży

Rezerwuj regularnie przez nasz dostęp do Booking.com i otrzymuj zawsze zwrot do 3% wartości swoich rezerwacji.

Najczęściej czytane:

Booking.com rozwija program

Booking.com rozwija program Travel Sustainable

Booking.com – Największy globalny OTA, świętuje pierwszą rocznicę swojego programu Travel Sustainable, czyli inicjatywy mającej na celu zapewnienie użytkownikom informacji o tym, które hotele działają

Nasze usługi